دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
ظرفشویی بوش

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + بررسی نکات کاربردی برای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

برند های مختلف و معتبری در زمینه تولید ظرفشویی فعالیت می کنند که ظرفشویی های بوش را می توانیم از برترین آنها در کنار ظرفشویی های سامسونگ و ال جی برای خرید معرفی کنیم. خرید ظرفشویی بوش می تواند از تمامی جنبه ها شما را از داشتن یک ظرفشویی باکیفیت ساخت بالا و کارآمد آسوده خاطر سازد. نکته منفی که در مورد ظرفشویی های بوش وجود دارد، قیمت بالای آن می باشد؛ خب هر وسیله ای را در نظر بگیرید چنانچه از کیفیت و کارایی بالاتری به نسبت سایر برندهای دیگر برخوردار باشد قاعدتا از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود که این مصداق درباره ی محصولات بوش صدق می کند. در این مقاله می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که خرید ظرفشویی بوش ارزش پرداخت مبلغ بالاتری را دارد و در ادامه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش مطالب مهم تری را ارائه خواهیم داد.


فهرست مطالب


راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش

طراحی ظرفشویی بوش

طراحی یکی از مؤلفه هایی است که می تواند در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش مورد توجه قرار گیرد چرا که ظرفشویی به سبب اینکه از جثه نسبتا بزرگی برخوردار است و در دکوراسیون آشپزخانه ها جای می گیرد، پس باید ظرفشویی ای که خریداری می کنیم از طراحی مجذوب کننده ای برخوردار باشد.

طراحی ظرفشویی بوش

ظرفشویی های بوش از نظر طراحی بسیار زیبا و مدرنیته ترسیم شده اند و می توانند با جای گیری در دکوراسیون آشپزخانه ها، زیبایی و جذابیت بیشتری را به دیزاین آشپزخانه ی محیط شما ببخشند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید. ظرفشویی های بوش از نظر طراحی در مدل های مختلف یکسان هستند چرا که با وجود مدل های بسیار زیادی که دارد تغییرات چشمگیری در طراحی آنها به چشم نمی خورد. علاوه براین ظرفشویی های بوش در رنگ های نقره ای و سفید تولید می شوند و شما می توانید بسته به دیزاین و ترکیب کردن آن با آشپزخانه خود، مدل مورد نظر خود را خریداری کنید.

ظرفیت ظرفشویی بوش

یکی از نکات بسیار مهم در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش، ظرفیت آن می باشد. ظرفیت ۱۳ نفره و ۱۴ نفره در ظرفشویی ها بسیار رایج تر است و برای خرید نیز مناسب تر هستند .

ظرفیت ظرفشویی بوش

البته که ظرفیت نمی تواند ملاکی برای برتری دادن برند بوش بر سایر برندها باشد چرا که تمامی برندها ظرفشویی ها را در ظرفیت ها و مدل های مختلف تولید و به بازار عرضه می کنند.

تنظیم قفسه ها

بوش در ظرفشویی های خود امکان تنظیم قفسه ها را برای کاربر فراهم آورده است. تنظیم قفسه ها می تواند بسیار گره گشا باشند به خصوص در زمانی که شما می خواهید اقلام های بزرگی همچون قابلمه و گلدان ها را در داخل ظرفشویی خود قرار دهید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

تنظیم قفسه ها

علاوه براین می توانید اهرم های داخل قفسه های ظرفشویی بوش را برای ایجاد فضا و بارگذاری اقلام بیشتر تغییر دهید.

حتما بخوانید  بررسی تفاوت سری های تلویزیون سونی + بررسی نکات مهم در هنگام خرید تلویزیون سونی

فرایند شستشو ظرفشویی بوش

فرایند شستشو مهم ترین بخش هر ظرفشویی می باشد و ظرفشویی های بوش نیز در این بخش عملکرد بینظیری را از خود ارائه می کنند و می توان گفت ظرفشویی های بوش در این زمینه تبحر بسیار بالایی دارند و همین فرایند شستشو است که توانسته تفاوت ها را در بین ظرفشویی بوش با سایر برندها ایجاد کند.

مبدل درجه حرارتی :

ظرفشویی های بوش به وسیله فناوری مبدل درجه حرارتی سلامت ظروف ها و اقلام های ظریف شما را تضمین خواهد کرد.

مبدل درجه حرارتی

این فناوری قبل از شروع فرایند شستشو آب را در مخزن به حرارت و درجه ی مورد نیاز می رساند و با پیش گرم کردن آب از شوک دمایی به ظروف های حساس، جلوگیری می کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

تشخیص بار : 

ماشین های ظرفشویی بوش به سنسور تشحیص بار مجهز هستند به این معنی که سطح و میزان بار را تشخیص می دهد و سطح آب مورد نیاز برای خیساندن ظروف ها را شناسایی می کند. همچنین سنسور تشخیص بار کمک می کند تا بتوانید در زمان هایی که ظروف کافی برای تکمیل بار ندارید، از ظرفشویی خود استفاده کنید و نگران میزان مصرف آب نباشید چرا که همانطور که ذکر شد آب کافی برای خیساندن ظروف ها را تشخیص می دهد و از مصرف بی رویه آب جلوگیری می کند.

HygienPlus : 

شستشوی بهداشتی همان چیزی است که ما از یک ظرفشویی انتظار داریم تا به بهترین شیوه ممکن ظروف ها را شستشو دهد. بوش برای کسانی که آلرژی دارند و یا بر روی تمیزی وسواس خاصی دارند می تواند بهترین انتخاب برای شستشوی ظروف هایشان باشد که البته می توانید این برنامه را در کنار سایر برنامه های شستشوی دیگر ظرفشویی فعال سازید.

HygienPlus

برنامه شستشوی HygienPlus دما را به میزان ۷۰ درجه بالای صفر می رساند و سر سخت ترین لکه ها را در کوتاه ترین زمان از بین خواهد برد.

VarioSpeedPlus :

 در مواقعی که عجله دارید و می خواهید سریع تر به ظروف های خود دسترسی پیدا کنید، بهتر است که از VarioSpeedPlus استفاده کنید. ماشین های ظرفشویی بوش با استفاده از VarioSpeedPlus مدت زمان شستشو را به میزان ۶۶ درصد به نسبت یک شستشوی عادی کاهش می دهند و این سبب می شود تا در سریع ترین زمان ممکن به ظروف ها و اقلام خود دسترسی پیدا کنید.

شستشوی ۴۰ درجه : 

بوش برای شستشوی ظروف های شیشه ای و اقلام های ظریف، شستشوی ۴۰ درجه را فراهم آورده است. شما با شستشوی ۴۰ درجه می توانید ظروف های شیشه ای و نازک خود را در داخل ظرفشویی برای یک شستشوی کارآمد قرار دهید، بدون آنکه نگران سلامت ظروف های خود باشید چرا که دمای ۴۰ درجه هیچ گونه تهدید و خطری برای اقلام و ظروف های شیشه ای و ظریف شما نخواهد بود.

ظرفشویی بوش

شستشوی خودکار : 

شستشوی خودکار نیز می تواند انتخابی مناسب برای کسانی باشد که آشنایی زیادی با عملکرد برنامه های شستشوی ظرفشویی ندارند. فرایند خودکار ماشین های ظرفشویی بوش یک نتیجه نهایی شگفت انگیز را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

حتما بخوانید  مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو + بررسی ویژگی جدیدترین یخچال های LG

شستشو در سکوت : 

ماشین های ظرفشویی بوش عملیات شستشو را در سکوت کامل دنبال می کنند. ظرفشویی های بوش به سبب مجهز بودن به برنامه سکوت (Silence) و همچنین بهره وری از موتورهای الکترونیکی و بسیاری از اقدامات دیگر کمترین میزان نویز را از خود تولید می کنند و سبب بر هم زدن سکوت و آرامش محیط شما نمی شوند.

قابلیت شستشوی باتاخیر ظروف ها : 

دیگر قابلیتی که در ماشین های ظرفشویی بوش به چشم می خورد، قابلیت شستشوی با تاخیر است. اگر شما زمان بندی میزان کمترین مصرف آب و برق در روز را در دست داشته باشید و از آن مطلع باشید قطعا شستشوی با تاخیر می تواند در صرفه جویی بیشتر مصرف آب و برق به شما کمک بیشتری نیز بکند.

AquaSensor : 

ظرفشویی بوش با سیستم AquaSensor و با کنترل آب شستشو به وسیله ی پرتوهای نور، میزان مصرف آب را بسته به نوع و شدت ظرفشویی تنظیم میکند.

AquaSensor

بنابراین سیستم AquaSensor چنانچه لکه و چربی را بر روی ظروف ها تشخیص دهد تصمیم می گیرد که روند شستشو را ادامه دهد تا ظروف ها به طور کامل تمیز و براق شوند.

perfctDry و زئولیت : 

perfctDry یکی دیگر از قابلیت های بسیار جذاب ظرفشویی بوش می باشد که پس از اتمام شستشو با تبدیل رطوبت به هوای گرم، ظروف ها و اقلام شستشو داده در داخل ظرفشویی را با سرعت بسیار بالایی خشک خواهد کرد. فناوری زئولیت نیز پس از اتمام شستشو تمامی قطعات داخل ظرفشویی را خشک خواهد کرد تا از زنگ زدگی احتمالی جلوگیری کند. این دو فناوری سبب می شوند تا ماشین های ظرفشویی بوش عمر و ماندگاری بیشتری را نیز داشته باشند.

کم مصرف بودن و نوع موتور بوش

ماشین های ظرفشویی بوش از نظر مصرف آب و انرژی بسیار مقرون به صرفه هستند و این امر نیز علل هایی دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد. ماشین های ظرفشویی بوش به ActiveWater مجهز هستند که سبب می شود تا در یک چرخه شستشو تنها ۶ لیتر آب مصرف شود و در مقابل نیز به طرز چشم گیری میزان مصرف برق را کاهش دهد.

کم مصرف بودن و نوع موتور بوش

نوع موتور نیز یکی دیگر از بخش های مهم در ظرفشویی می باشد که بر تمامی بخش ها اثر گذار است. ظرفشویی های بوش به موتور EcoSlinceDrive مجهز هستند که کمترین میزان صدا را تولید می کنند و از طرفی دیگر نیز سبب توسعه و کارآمدی بیشتر ظرفشویی و همچنین کاهش مصرف انرژی می شوند.

حتما بخوانید  هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ + معرفی برخی ویژگی های ماشین لباسشویی سامسونگ

اتصالات هوشمند ظرفشویی بوش

ظرفشویی های رده بالای بوش هوشمند هستند و شما می توانید به سادگی از طریق گوشی خود ظرفشویی را کنترل کنید. به عنوان مثال دستگاه شما دچار نقص فنی شده است به سادگی می توانید با Hotline Hot Connect تماس بگیرید و وقت خود را برای تشخیص و شناسایی نقص فنی از طریق اینترنت تعیین کنید. بوش برای جلب رضایت مشتری دستگاه های خانگی مربوطه را به صورت آنلاین بررسی می کند و مشکلات و عیب ها را شناسایی و راه حل های مطمئن را ارائه می کند و علاوه براین می توانید عملکرد شستشو را نیز کنترل کنید.

عمر و ماندگاری بالا ظرفشویی بوش

در پایان می توانیم به عمر و ماندگاری بالای ظرفشویی های بوش اشاره کنیم. ماشین های ظرفشویی بوش، قطعات با کیفیتی در آنها به کار گرفته می شود و از طرفی دیگر فناوری های همچون زئولیت و perfctdry و AquaStop سبب می شوند تا عمر و ماندگاری ظرفشویی های بوش بیشتر هم شود.

بررسی نکات کاربردی برای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

۱-چیدن منظم ظرف ها مطابق طراحی ماشین ظرفشویی

چیدن ظرف ها خیلی مهم است، طراحی داخلی مطابق استاندارد هایی ویژه برای ماشین ظرفشویی انجام شده است. ماشین های ظرفشویی ۲ طبقه یا ۳ طبقه هستند که در پایینترین طبقه ظروف بزرگ و در طبقه بالاتر ظروف کوچکتر و یا ظروف شکستنی و در طبقه بالاتر از آن که اگر ۳ طبقه باشد کارد و چنگال و قاشق و… قرار می گیرد. چیدن ظرف ها باید به گونه ای باشد که مانع حرکت پره های روی روتور موتور نباشد چون در این صورت هم ظرف ها شکسته می شوند و ماشین ظرفشویی دچار مشکل می شود.

۲-قبل از گذاشتن ظرف ها در ماشین ظرفشویی، مانده غذا را از روی آنها پاک کنید.

شما اگر ظرف ها را با غذای مانده داخل ماشین ظرفشویی بیندازید، ماشین ظرفشویی را از کار خواهید انداخت. شاید شما فکر کنید که چه کسی همچین کاری را انجام می دهد، یا فکر کنید خوب اگر قرار باشد خودم ظرف ها را تمیز کنم دیگر چه نیازی به ماشین ظرفشویی است. اصلا اینطور نیست منظور از تمیز کردن ظرف ها قبل از گذاشتن آن داخل ماشین ظرفشویی، کنار گذاشتن ذرات جامد غذا است.

حتی کوچکترین ذرات مانده غذا روی ظرف ها عملکرد آبکشی و زهکشی داخل ماشین ظرفشویی را مختل کرده و به پمپ آب فشار زیادی وارد می شود و از طرفی ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند و بعد از مدتی بوی ناخوشایند ماشین ظرفشویی را فرا خواهد گرفت.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بخاری برقی + نقد و بررسی بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S

۳-انتخاب برنامه مناسب برای شستشو

در ماشین ظرفشویی درست مانند ماشین لباسشویی برنامه های مختلفی برای شستن ظرف ها در نظر گرفته شده است که باید متناسب با نوع ظرف ها و میزان کثیفی آنها برنامه مناسب را انتخاب کرد. ماشین های ظرفشویی برای ظروف شیشه ای برنامه جدا را دارند و برای مثال در این برنامه حداکثر دما ۴۰ درجه است. که اگر اکثر ظروف موجود در ماشین ظرفشویی شیشه ای باشند و برنامه Intensive را انتخاب کنید چون در این برنامه دما ۷۰ درجه است ممکن است ظرف ها شکسته شوند و یا ظروف پلاستیکی نازک تغییر فرم دهند بنابراین توصیه می شود دستورعمل ماشین ظرفشویی از سوی کاربر به خوبی مطالعه شود.

۴-تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

ممکن است بگویید ماشین ظرفشویی بخاطر اینکه همیشه در حال تمیز کردن ظروف می باشد احتیاج به تمیز کردن ندارد. همانطور که ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز می کند، خود آن نیز باید بدرستی تمیز شود.وقتی ظروف کثیف با آن تمیز می شوند، ذرات غذایی شروع به چسبیدن به دیوارها و درب در طول زمان می کنند. اگر ماشین ظرفشویی شما واقعا کثیف باشد، می تواند بوی بدی ایجاد کند و روند شستشو را با کندی انجام دهد یا حتی مانع آن شود.

برای اینکه ماشین ظرفشویی بوش خود را با کارآیی بالا و بوی دلپذیر به کار ببندید، توصیه می کنیم آن را ۲-۳ ماه یک بار شستشو داده یا هر زمان که بوی بد شروع می شود آنرا تمیز کنید. خوشبختانه این فرایند ساده و سر راست است و تقریبا زمان زیادی را نمی گیرد.

مراحل شستشو:

  1. ماشین ظرفشویی خالی باشد. فیلتر ماشین ظرفشویی معمولا در قسمت زیر سبد پایینی قرار دارد.
  2. در بعضی مدل ها قسمت فیلتر ماشین ظرفشویی پیچ شده و بسته است در این صورت به کمک یک پیچ گوشتی فیلتر را خارج و اطراف آن را به دقت تمیز نمایید.
  3. دقت داشته باشید در نواحی که فیلتر قرار دارد احتمالا باقی مانده های غذا که به ظروف چسبیده بودند، باقی مانده باشد به کمک یک پارچه دور تا دور ان را تمیز کنید و باقی مانده های غذا را بردارید.
  4. فیلتر ماشین ظرفشویی را بشویید و بعد از شستن آن، نصف فنجان جوش شیرین و نصف فنجان نمک و یک فنجان سفید کننده را مخلوط کرده و آن را کف ماشین ظرفشویی ریخته و به مدت یک شب ماشین ظرفشویی را در حالت برنامه شستشو قرار دهید تا عملیات شست و شو و تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی تمام شود.

۵-بازوی اسپری ظرفشویی بوش را تمیز کنید

کشوی پایینی را باز کنید و ردیف پایین را بیرون بیاورید تا بازوی اسپری کاملا قابل دسترسی باشد. تمام آنچه که باید انجام دهید این است که به آرامی بازو را بیرون بیاورید و آن را کاملا تمیز کنید. بازوی اسپری سوراخ‌های کوچکی در امتداد خود دارد، که آب از بین آن پاشیده می‌شود و ظروف را تمیز می‌کند.

حتما بخوانید  هنگام خرید ماشین لباسشویی به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ + معرفی قسمت‌های مختلف دستگاه در راهنمای خرید ماشین لباسشویی

اگر هر کدام از این سوراخ‌ها مسدود شده باشند، ظرف‌هایتان کثیف باقی می‌مانند. کافی است بازوی اسپری را زیر شیر آب بگیرید تا هر چیزی که در داخلش پنهان شده از آن خارج شود. بعد از اینکه همه چیز را همان طور که بود سر جایش سوار کردید کار تمیزکردن بازوی اسپری رسماً تمام شده است.

۶-نمک زدن به ماشین ظرفشویی بوش

معمولاٌ مخزن نمک در کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که با چرخاندن درب در خلاف عقربه های ساعت باز و قابل پرشدن می گردد.برای پر کردن مخزن نمک بهتر است از یک قیف کمک بگیرید و از ریختن نمک در اطراف محفظه جدا خودداری نمایید.
به اندازه دو بندانگشت سر محفظه را خالی نگه دارید و هر بار نمک را با یک قاشق هم بزنید تا بتوانید محفظه را تا حد نیاز، پر کنید. فراموش نکنید که پر کردن لب به لب محفظه، باعث شوره یا سفیدک بر روی ظرف خواهد شد. در حالتی که داخل مخزن پر از آب است؛ با ریختن نمک در محفظه، آب خارج شده و شما می توانید درب مخزن نمک را ببندید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ظرفشویی بوش آشنا شدید. همچنین از چند نکته ی کاربردی برای استفاده از لباسشویی بوش آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چه نوع ماده شوینده‌ای بهتر است، ژل مایع یا پودری؟

مواد شوینده پودری/ دانه‌ای (یعنی ®Cascade) را توصیه می‌کنیم. در سال‌های اخیر، این مطلب را دانسته‌ایم که پاکت‌های حل‌شونده پاد‌شکل پر‌شونده با مواد شوینده کارکرد بهتری دارند زیرا احتمال مصرف بیش از حد ماده شوینده را کاهش می‌دهند. هم‌چنین این را دانسته‌ایم که برندهای غالب عملکرد بهتری از برندهای بی‌نام و نشان دارند.

زمان شستشوی ظروف بسیار طولانی است. مشکل چیست؟

شاید مدلی باشد که حالت پیش گرمایش آب دارد. اگر چنین باشد، و اگر آب ورودی به دستگاه سرد باشد، حتی ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد تا آب گرم شود. برای اجتناب از این انتظار، دمای آب ورودی را قبل از روشن نمودن دستگاه افزایش دهید. این یعنی از قبل شیر سینک ظرف‌شویی را باز کنید تا آب گرم از شیر آب سرازیر شود. یا دمای آب گرم کل خانه را از آب گرم‌کن افزایش دهید. هشدار! برای کاهش ریسک سوختگی، دمای آب را بالاتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۴۸ درجه سلسیوس) تنظیم نکنید.

پیشنهاد ما به شما

ظرفشویی الجی و سامسونگ

ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + بررسی تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ ۱۴۰۲

ماشین ظرفشویی الجی بهتره یا سامسونگ ؟ معایب و مزایای محصولات هر کدام از این …

دیدگاهتان را بنویسید