چهارشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۳
ظرفشویی الجی و سامسونگ

ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + بررسی تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ ۱۴۰۲

ماشین ظرفشویی الجی بهتره یا سامسونگ ؟ معایب و مزایای محصولات هر کدام از این برندها چیست؟ ماشین ظرف‌شویی برند سامسونگ در حال حاضر در ایران به عنوان یکی از پر طرفدارترین دستگاه‌های موجود در بازار لوازم خانگی ایران شناخته می‌شود. در این میان عده‌ای نیز وجود دارند که ترجیح می‌دهند محصولات برند ال‌جی از جمله ماشین‌های ظرف‌شویی این برند را خریداری کنند.

با توجه به این که برند سامسونگ و برند ال‌جی دو برند کرهای تولید کننده لوازم خانگی هستند و در ایران طرفداران زیادی دارند، ماشین‌های ظرف‌شویی آن‌ها نیز خریداران زیادی دارند. اما نکته مهم در خصوص آن‌ها این است که برای بسیاری از افرادی که به دنبال خرید کالای لوازم خانگی از جمله ماشین ظرف‌شویی هستند، تمایز قائل شدن میان دستگاه‌های تولید شده توسط این برند کمی مشکل و دشوار است.

جدیدترین ظرفشویی ال جی مدل های زیر می باشند


no-img-data

LDB4548ST

no-img-data

LDPH7972D

no-img-data

LDPS6762S

no-img-data

LDTH7972S

جدیدترین مدل ظرفشویی سامسونگ مدل های زیر می باشند

Go to samsung.com (smart-44dba-dishwasher-with-stormwash-in-black-stainless-steel-dw80b6060ug-aa subpage)

Black Stainless Steel

۲ colors available

Smart 44dBA Dishwasher with StormWash+™ in Black Stainless Steel

StormWash+™

AutoRelease™ Door Dry

Whisper Quiet

Go to samsung.com (smart-44dba-dishwasher-with-stormwash-in-black-stainless-steel-dw80b6061ug-aa subpage)

Black Stainless Steel

۲ colors available

Smart 44dBA Dishwasher with StormWash+™ in Black Stainless Steel

StormWash+™

AutoRelease™ Door Dy

Whisper Quiet

Wi-Fi

Go to samsung.com (smart-42dba-dishwasher-with-stormwash-and-smart-dry-in-black-stainless-steel-dw80b7071ug-aa subpage)

Fingerprint Resistant Black Stainless Steel

۲ colors available

Smart 42dBA Dishwasher with StormWash+™ and Smart Dry in Black Stainless Steel

StormWash+™

Smart Dry with AutoRelease™ Door

Whisper Quiet

Wi-Fi

Go to samsung.com (smart-bespoke-linear-wash-39dba-dishwasher-in-fingerprint-resistant-navy-steel-dw80r9950qn-aa subpage)

Navy Steel

۲ colors available

Bespoke Smart 39dBA Dishwasher with Linear Wash in Fingerprint Resistant Navy Steel

Linear Wash

AutoRelease™ Door Drying

Flexible 3rd Rack

Wi-Fi Connectivity

Go to samsung.com (digital-touch-control-55-dba-dishwasher-in-black-stainless-steel-dw80r2031ug-aa subpage)

Fingerprint Resistant Black Stainless Steel

۴ colors available

Digital Touch Control 55 dBA Dishwasher in Black Stainless Steel

Hybrid Tub

Hidden Touch

Control Type

Digital Leakage Sensor

Rotary

از این رو در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر معرفی این دو برند و معرفی ماشین‌های ظرف‌شویی تولید شده توسط آن‌ها، به بررسی تفاوت‌هایی که میان محصولات هر کدام از این برندها وجود دارد بپردازیم.


فهرست مطالب


مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ در سال ۱۴۰۲

برای شناخت و مقایسه بین ماشین ظرفشویی LG و Samsung خوب است با مشخصات، معایب و مزیت های محصولات دو برند آشنا شوید. سپس به شما در مورد اینکه ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ خواهیم گفت.

بررسی مزایا و معایب ماشین ظرفشویی الجی

برند الجی یکی از شرکت‌های کره جنوبی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تولید لوازم خانگی فعالیت چشمگیر و تأثیر گذاری دارد. این برند انواع مختلفی از لوازم خانگی از جمله ماشین‌های ظرف‌شویی را تولید و به بازار لوازم خانگی کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران ارسال کرده است. یکی از خصوصیات محصولات برند ال‌جی تنوع بالای آن‌ها است. این ویژگی در خصوص ماشین‌های ظرف‌شویی نیز صادق است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

نکته‌ای که در خصوص مزایای ماشین ظرفشویی LG وجود دارد اینست که در ابتدا موتوری که در این دستگاه‌ها قرار داده شده بود، موتور تسمه‌ای بود که امکانات زیادی نداشت و از همه مهم‌تر اینکه هم سر و صدای زیادی داشت و هم اینکه در هنگام کار کردن دستگاه دچار لرزش‌های بسیار زیادی می‌شد.

موتورهای اینورتور:

اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از موتورهای اینورتور دار جای موتورهای تسمه‌ای در این دستگاه‌ها را گرفت. اولین مزیت این موتورها کم شدن صدای کار کردن دستگاه در کنار کاهش چشمگیر لرزش دستگاه در هنگام کار کردن بوده است. اما چیزی که کمتر کسی در خصوص استفاده از موتورهای اینورتور دار در ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی به آن اشاره می‌کند، کاهش مصرف انرژی دستگاه به واسطه استفاده از این موتورها است.

موتور لباسشویی ال جی

همه ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال جی که در حال حاضر با توجه به ممنوعیت ورود لوازم خانگی از کشور کره به بازار ایران، در دسترس خریداران قرار دارند، دارای یکسری امکانات و ویژگی‌های مشترک هستند که در این بخش قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

امکان شستشوی ۴ طرفه در ماشین‌های ظرف‌شویی الجی

یکی از مزایای ماشین لباسشویی الجی امکان شستشوی چهار طرفه در ماشین ظرف‌شویی است. ساختار ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی که طی چند سال اخیر به بازار معرفی شده‌اند به این صورت است که در بازوهای آب پاشی در این دستگاه‌ها دارای یکسری پره‌های چرخان هستند.

حتما بخوانید  مقایسه ماشین لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی + مزایا و معایب ماشین لباسشویی LG

این پره‌ها هم در جهت عقربه‌های ساعت و هم برخلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کنند. وجود این پره‌ها که تعداد آن‌ها ۴ عدد است باعث بهینه شدن شستشوی ظروف در ماشین ظرف‌شویی ال‌جی می‌شود.

ظرفشویی ال جی

در واقع این پره‌ها باعث می‌شوند تا ظروفی که داخل ماشین ظرف‌شویی قرار داده شده است سریع‌تر خیس شوند و در نتیجه هنگام شستشو تمیزتر شوند. از طرفی چون ظروف قبلاً خیس خورده‌اند، آبکشی آن‌ها بهتر انجام می‌شود و در نتیجه ظروف تمیزتری در پایان کار دستگاه خواهید داشت.

علاوه بر این چون هر چهار پره در بازوهای آب‌پاش این دستگاه‌ها به صورت هم‌زمان کار می‌کنند، همه ظروف به صورت هم‌زمان شسته و آبکشی می‌شوند و در مصرف آب صرفه‌جویی زیادی می‌شود. چون مدت چرخه شستشو کاهش می‌یابد، انرژی مصرفی دستگاه نیز کمتر می‌شود.

امکان و قابلیت Dual Zone در ماشین‌های ظرف‌شویی الجی

امکان شستشوی Dual Zone یا شستشوی منطقه‌ای یکی از امکانات دیگری است که در ماشین‌های ظرف‌شویی برند الجی در اختیار کاربران قرار گرفته است.اکثر ظروفی که در ماشین‌های ظرف‌شویی قرار می‌دهیم، از جمله ظروف شکستنی هستند و در نتیجه ماشین ظرف‌شویی باید آن‌قدر کارآمد باشد که بدون آسیب رساندن به این ظروف وظیفه اصلی خود را که شستن آن‌ها است انجام دهد.

به عبارت دیگر حفظ ایمنی ظروف در ماشین ظرف‌شویی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. ویژگی Dual Zone یکی از مزایای ماشین لباسشویی ال جی است.  این قابلیت به کاربر این امکان را می‌دهد تا برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی فضای بیشتر در اختیار داشته باشد.

 در واقع فضای داخلی ماشین‌های ظرف‌شویی LG به نحوی طراحی شده است که کاربر می‌تواند به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به ظروف حساس و نازک، آن‌ها را در طبقه بالای دستگاه قرار دهد تا شستشوی آن‌ها با فشار آب کمتری انجام شود و ظروف بزرگ و غیر حساسی را که نیاز به فشار آب بیشتری برای شستشوی دارند، در طبقه پایین دستگاه قرار دهند.

البته یکی از ویژگی‌های طراحی داخلی در ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی به این صورت است که طبقه آخر دستگاه برای قرار دادن ظروفی مثل قاشق، چنگال و چاقو در نظر گرفته شده است. البته برخی از مدل‌های ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی که ظرفیت کمتری دارند مثل ماشین ظرف‌شویی مدل DFB512FW به جای اینکه مجهز به یک طبقه جداگانه برای قرار دادن قاشق و چنگال باشند، دارای یک سبد کوچک هستند.

قابلیت بخارشویی یا True Steam در ماشین ظرف‌شویی الجی

یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود تا ظروف به خصوص ظروف چرب تمیزتر شسته شوند، استفاده از بخار آب داغ است. در واقع بخار آب باعث می‌شود تا نه تنها چربی‌هایی که روی ظروف قرار دارند روان شوند بلکه میزان انحلال مواد شوینده با چربی‌هایی که روی سطح ظروف قرار دارند را نیز افزایش می‌دهد و در نتیجه کثیفی‌ها و چربی‌های روی سطح ظروف با مواد شوینده بهتر و بیشتر حل می‌شوند و روند شستشو و آب کشی ظرف‌ها سریع‌تر انجام می‌شود.

قابلیت شستشوی ظروف با بخار آب از دیگر مزایای ماشین ظرفشویی الجی است. بخار آب در این دستگاه‌ها توسط شریان‌های مختلف ایجاد می‌شود. استفاده از بخار آب برای شستن ظروف در دستگاه نه تنها باعث افزایش تمیزی ظروف در دستگاه می‌شود بلکه مصرف آب و انرژی مورد استفاده برای شسشتوی ظروف در دستگاه نیز تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

قابلیت NFC یا قابلیت Near Field Communication در ماشین‌های ظرف‌شویی ال‌جی

یکی از مزایای ظرفشویی LG داشتن قابلیت NFC است. به طوری که شما می‌توانید ماشین ظرف‌شویی را به گوشی هوشمند خود متصل کنید و عملکرد آن را از طریق گوشی هوشمند خود کنترل کنید. البته این قابلیت اگرچه از نظر کنترل دستگاه با استفاده از گوشی هوشمند شبیه به قابلیت اتصال به وای فای است اما تفاوت بزرگی میان این دو وجود دارد و آن این است که در دستگاه‌های که قابلیت اتصال به وای فای در آن‌ها وجود دارد، کاربر از فاصله بسیار دو حتی زمانی که در خانه نیست نیز می‌تواند کنترل و عملکرد دستگاه را در اختیار خود بگیرد اما در قابلیت NFC دستگاه تلفن هوشمند و ماشین ظرف‌شویی باید نزدیک هم باشند.

ظرف‌شویی الجی و سامسونگ

از طرفی برای اینکه بتوانید از قابلیت NFC روی ماشین ظرف‌شویی خود استفاده کنید، باید اپلیکیشن مناسب را که روی سایت برند ال‌جی قرار دارد روی گوشی تلفن همراه خود و همچنین ماشین ظرف‌شویی نصب کنید و به این ترتیب کنترل دستگاه را با استفاده از گوشی هوشمند خود انجام دهید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب کولرگازی بر حسب متراژ + معرفی خصوصیات بهترین کولرگازی

مزایای ماشین ظرفشویی الجی و قابلیت Smart ThinQ

اخیراً طراحی دستگاه‌های هوشمند از جمله لوازم خانگی هوشمند، یکی از استراتژی‌های مهم در کارخانه‌های بزرگ تولید لوازم خانگی به حساب می‌آید. برند ال‌جی نیز از همین استراتژی تبعیت و پیروی می‌کند.قابلیت smart ThinQ که روی اکثر محصولت برند الجی چه گوشی‌های تلفن همراه و چه لوازم خانگی این برند مثل ماشین ظرف‌شویی ارائه شده است، در واقع امکان اتصال دستگاه به وای فای را برای کاربر فراهم می‌کند.

الجی

به این ترتیب شما می‌توانید عملکرد دستگاه را با استفاده از اتصال به وای فای کنترل کنید. برای اینکه بتوانید ارتباط میان ماشین ظرف‌شویی و تلفن همراه هوشمند خود را ایجاد کنید، باید اپلیکیشن مناسب را که روی سایت ال‌جی قرار داده شده است، دانلود کنید.

یکی از مزایای ماشین ظرفشویی الجی با وجود اپلیکیشن Smart ThinQ، اطلاع از پایان کار دستگاه برای شستن ظروف است. در صورتی که گوشی تلفن همراه شما به ماشین ظرف‌شویی متصل باشد، بعد از اتمام کار روی گوشی نوتیفیکیشنی نمایش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت کلیه تنظیمات ماشین ظرف‌شویی برای شستشوی ظروف را نیز تنظیم کنید. این قابلیت قبل از اینکه روی ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی ارائه شود، روی یخچال‌ها و فریزرهای تولید شده توسط برند ال‌جی در اختیار کاربران قرار گرفته بود.

سیستم عیب‌یابی هوشمند یا  smart Diagnosis

روی اکثر لوازم خانگی که اخیراً به بازار عرضه شده‌اند به خصوص آن دسته از لوازم خانگی که روی آن‌ها قابلیت‌های هوشمندسازی عرضه شده است، امکان عیب‌یابی هوشمند دستگاه نیز یکی از مزایای ماشین ظرفشویی الجی است. عیب‌یابی هوشمند در ماشین ظرف‌شویی ال‌جی قابلیتی است که در آن هر زمان که برای ماشین ظرف‌شویی مشکل یا ایرادی به وجود آید، دلیل اصلی ایراد روی دستگاه تلفن همراه کاربر که به ماشین ظرف‌شویی متصل است، نمایش داده می‌شود.

در بسیاری از موارد این ایرادات از طریق اینترنت اعمال برخی از تنظیمات حل مشود. یکی از مزایایی که در این قابلیت وجود دارد این است که برای رفع مشکل دستگاه نیازی به حضور فیزیکی تعمیرکار نیست.

بلکه کاربر می‌تواند ایراد و ارور نمایش داده شده روی صفحه نمایش دستگاه تلفن همراه خود را برای تعمیرکار ارسال کند و تعمیر کار حتی از پشت تلفن نیز برای رفع مشکل به صاحب ماشین ظرف‌شویی کمک کند. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی این قابلیت دارای کاربرد صد در صدی است اما متأسفانه در ایران به دلیل عدم وجود نمایندگی رسمی برند ال‌جی و تعمیرگاه مجاز رسمی این قابلیت چندان کاربردی ندارد.

قابلیت Easy Rack Plus یا انعطاف‌پذیر سبدهای مخصوص قراردادن ظروف

یکی از قابلیت‌هایی که روی ماشین‌های ظرف‌شویی LG وجود دارد، انعطاف پذیری سبدهایی است که برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی کاربرد دارد.

ظرف‌شویی ال‌جی

با استفاده از این قابلیت کاربر می‌تواند ظروف را با هر اندازه‌ای که هستند در ماشین ظرف‌شویی بشوید. بسیاری از ماشین‌های ظرف‌شویی که قبلاً به بازار عرضه می‌شدند فاقد چنین قابلیت بودند و کاربر برای قرار دادن ظروف بزرگ در آن‌ها دچار مشکلات زیادی بود. اما قابلیت Easy Rack plus در ماشین ظرف‌شویی باعث می‌شود کاربر دچار چالش‌های این چنینی برای شستن ظروف بزرگ در ماشین ظرف‌شویی نشود.

استفاده از فلز استیل از نوع Neve Rust در محفظه داخلی دستگاه

از آنجایی که محفظه داخلی ماشین ظرف‌شویی تماس زیادی با آب و حرارت دارد، در نتیجه در صورت عدم استفاده از فلز مرغوب برای ساخت آن، به مرور زمان دچار زنگ زدگی و پوشیدگی می‌شود. برندهای معتبر و مطرح تولیدکننده لوازم خانگی که در فهرست محصولات خود انواع مختلف ماشین‌های ظرف‌شویی را عرضه می‌کنند، برای ساخت محفظه داخلی دستگاه خود، از مواد با کیفیت و مقاوم در برابر زنگ زدگی استفاده می‌کنند.

حتما بخوانید  بهترین اسکوترهای شیائومی 1402

یکی از این مواد مقاوم که برند ال‌جی از آن برای محفظه داخلی دستگاه خود استفاده می‌کند، استیل ضد زنگ است. قسمت‌هایی از محفظه داخلی ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی که در ساخت آن‌ها از فلز استیل ضدزنگ استفاده شده است مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و حرارت از خود نشان می‌دهند.

تشخیص فوری و هوشمند نشتی آب در ماشین ظرف‌شویی برند الجی

یکی دیگر از مزایای ماشین ظرفشویی ال جی هوشمند بودن دستگاه نسبت به نشتی آب است. نشتی آب در دستگاه باعث می‌شود تا ایمنی دستگاه به خصوص برای اتصال برق و آب از بین برود و به این ترتیب ممکن است آسیب‌ها و خسارت‌های زیادی برای کاربر به وجود بیاید.

قابلیت تشخص هوشمند نشتی آب در ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی با عنوان Safety Float Switch Leak شناخته می‌شود که با استفاده از آن در صورت بروز نشتی آّب عملکرد دستگاه متوقف می‌شود و به این ترتیب ایمنی دستگاه حفظ می‌شود.

با توجه به آنچه گفته شد در خصوص ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی باید به این موضوع اشاره کنیم که در این دستگاه‌ها، به مرور زمان ویژگی‌های پیشرفته زیادی ارائه شده است که البته برخی از آن‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها و ممنوعیت واردات کالای خارجی و حضور نمایندگی‌های معتبر کاربرد چندانی ندارند.در واقع وجود داشتن آن‌ها روی دستگاه تنها نشان دهنده پیشرفته بودن آن است و اگر برای کاربر مناسب بودن قیمت دستگاه اهمیت زیادی داشته باشد، خرید کالایی که چنین قابلیت‌هایی را نیز نداشته باشد هم چندان دور از منطق نیست.

معایب ماشین ظرفشویی الجی

برای درک بهتر اینکه ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ خوب است معایب ظرفشویی‌های LG را بدانید. نداشتن قفل کودک یکی از مهم ترین ضعف های محصولات این برند است. همچنین مصرف انرژی در ظرفشویی های LG نسبت به برند سامسونگ بیشتر است که البته در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی می کنیم.

نداشتن قفسه های قابل تنظیم هم از دیگر معایب این ظرفشویی هاست. در حالی که ماشین ظرفشویی Samsung قفسه انعطاف پذیر دارد. از دیگر دلایل بر گفتن اینکه ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ نداشنن شستشوی سریع در محصولات ال جی است. در حالی که محصولات سامسونگ قابلیت شسشتوی سریع در مدت زمان تنها ۵۵ دقیقه است که در ادامه بررسی می شود. اما در ظرفشویی های LG چنین ویژگی وجود ندارد.

بررسی مزایا و معایب ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی دیگر از برندهای تولید کننده لوازم خانگی در کشور کره جنوبی که در زمینه تولید محصولات دیگر از جمله انواع گوشی و تجهیزات کامپیوتری فعالیت زیادی می‌کند، برند سامسونگ است.

این برند نیز در زمینه تولید انواع متنوعی از لوازم خانگی فعالیت می‌کند و محصولات متنوعی از این برند به بازار لوازم خانگی ایران تا قبل از طرح ممنوعیت ورود لوازم خانگی از کره جنوبی به ایران در بازار لوازم خانگی ایران به چشم می‌خورد.

یکی از این محصولات این برند ماشین ظرف‌شویی است که در مدل‌ها و نمونه‌های متنوعی به بازار لوازم خانگی کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران عرضه شده است.

روی همه انواع مختلف این دستگاه‌ها یکسری ویژگی و مشخصه مشترک وجود دارد که در این بخش به معرفی این ویژگی‌های مشترک می‌پردازیم. قبل از اینکه در مورد ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ نتیجه بگیریم، خوب است قابلیت‌های مشترک ظرفشویی های سامسونگ را هم بدانیم.

میانگین وزن ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ و میزان مصرف انرژی

وزن تقریبی ماشین‌های ظرف‌شویی برند سامسونگ به صورت میانگین چیزی در حدود ۵۵ کیلوگرم است. معمولاً ظرفیت این دستگاه‌ها بین ۱۲ تا ۱۴ نفر است. البته ماشین‌های ظرف‌شویی با ظرفیت کمتر نیز توسط برند سامسونگ تولید می‌شود که بیشتر به صورت رومیزی هستند. اما ماشین‌های ظرف‌شویی مبله این برند ظرفیتی معادل ۱۲ تا ۱۴ نفر را دارند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید ظرفشویی LG + بررسی ویژگی های ماشین ظرفشویی ال جی

مصرف انرژی در این دستگاه‌ها با رتبه A+++ نمایش داده شده است. در مقایسه با ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی، بر اساس بررسی‌های انجام شده، مصرف انرژی در ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ کمتر است.

یکی از معایب ماشین ظرفشویی سامسونگ مصرف آب زیاد است. میزان مصرف آب در این دستگاه‌ها بری هر بار شستشوی ظروف چیزی در حدود ۹٫۷ لیتر است که نسبت به مصرف آب در ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی بیشتر است. به طور میانگین، سر و صدایی که از ماشین ظرف‌شویی سامسونگ در هنگام کار کردن ایجاد می‌شود، چیزی در حدود ۴۴ دسی بل است و به طور میانگین روی این دستگاه‌ها حدود ۶ برنامه شستشوی کاربردی وجود دارد.

وجود قفل کودک و امکان ضد عفونی کردن ظروف

یکی از مزایای ماشین ظرفشویی سامسونگ داشتن قفل کودک است. از آنجایی که این دستگاه‌ها مجهز به سیستم ضد عفونی کننده هستند، درجه آب شستشوی ظروف در آن‌ها به چیزی در دود ۸۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. از این رو حتی اگر دستگاه شما فاقد قابلیت شستشوی با بخار نیز باشد، اطمینان خواهید داشت که ظروف بسیار کثیف و چرب نیز با ماشین‌های ظرف‌شویی این برند تمیز می‌شوند و از همه مهم‌تر اینکه ظروف کاملاً استریل می‌شوند.

این ویژگی می‌تواند نشان دهنده یک مزیت ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ نسبت به دستگاه‌های برند ال‌جی باشد.

قفسه‌های با قابلیت انعطاف در ظرفشویی سامسونگ

از دیگر مزیت های ماشین ظرفشویی سامسونگ داشتن قفسه های منعطف است. قفسه‌هایی که برای این محصولات در نظر گرفته شده است همگی دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی هستند. از این رو شما می‌توانید به راحتی هر ظرفی را با هر ابعاد و اندازه‌ای که دارد در این دستگاه‌ها قرار داده و آن‌ها را بشوئید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ظرف‌شویی ال‌جی

حتی قابلمه‌هایی که قطر دهانه آن‌ها چیزی در حدود ۳۶ سانتیمتر است نیز را می‌توانید با استفاده از این دستگاه‌ها بشوئید. همه ماشین‌های ظرف‌شویی این برند که ظرفیت بالایی دارند، دارای یک قفسه جداگانه برای قرار دادن قاشق و چنگال هستند و به همین دلیل شستن قاشق و چنگال در این دستگاه‌ها راحت است.

امکان شستشوی با تأخیر نیز بر خلاف ظرف‌شویی‌های برند ال‌جی روی همه دستگاه‌های برند سامسونگ وجود دارد. از همه مهم‌تر اینکه در قسمت میانی و پایینی دستگاه‌های سامسونگ بازوهای آبپاش قرار دارد به همین دلیل همه ظروف به صورت هم‌زمان و کاملاً یکنواخت تمیز و شسته می‌شوند.

استفاده از تکنولوژی Water Wall

سرعت شستشوی بالا یکی از مزایای ماشین ظرفشویی سامسونگ است. زیرا قابلیتی با عنوان Water Wall وجود دارد که باعث می‌شود شستشوی ظروف در آن‌ها به صورت خطی انجام شود. به عبارتی در این دستگاه‌ها به دلیل تعبیه بازوهای آبپاش در قسمت‌های مختلف دستگاه، شسشتوی همه ظروف در ماشین ظرف‌شویی به صورت یکنواخت و هم‌زمان انجام می‌شود.

به همین دلیل سرعت شسشتوی ظروف در ماشین افزایش می‌یابد. البته به دلیل وجود بازوهای آب پاش بیشتر در ماشین ظرف‌شویی، مصرف آب در دستگاه بیشتر است.

مزایای ماشین ظرفشویی سامسونگ و قابلیت flex tray

سبد بالایی در اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ دارای قابلیت flex tray هستند. این قابلیت باعث می‌شود سبد بالایی در ماشین ظرف‌شویی به راحتی حرکت کند و زمانی که کاربر می‌خواهد ظروف ریز مثل قاشق و چنگال‌ها را در قفسه مخصوص آن‌ها قرار دهد یا از روی قفسه بعد از شستشوی ظروف بردارد، دچار مشکل نشود و به راحتی این کار را انجام دهد.

قابلیت Zon Booster برای شستشوی هدفمند ظروف

یکی دیگر از مزایای ماشین ظرفشویی سامسونگ داشتن قابلیت شسشتوی هدفمند است. یکی از معایب ماشین ظرفشویی سامسونگ نداشتن قابلیتی مثل Dual Zone است که در ماشین ظرف‌شویی ال‌جی وجود دارد. اما به جای این قابلیت روی این ماشین‌های ظرف‌شویی قابلیت Zone Booster ارائه شده است که در آن می‌توان مشخص کرد در کدام قسمت از ماشین ظرف‌شویی فشار آب برای شستن ظروف بیشتر شود.

الجی

برای مثال اگر در قفسه پایینی دستگاه ظروف بسیار کثیف را قرار داده باشید، می‌توانید مشخص کنید فشار آب در این قسمت نسبت به قسمت‌های دیگر بیشتر شود. به این ترتیب شما می‌توانید ظروفی که نیاز به شستشوی نسبتاً زیادی دارند را در یک قسمت از فضای داخلی ماشین ظرف‌شویی قرار دهید و به این ترتیب آن‌ها را به راحتی و بدون نگرانی از کثیف ماندن با کمک ماشین ظرف‌شویی بشوئید.

حتما بخوانید  بهترین راهنمای خرید یخچال فریزر + معرفی فناوری‌های جدید و به‌روز یخچال‌ها

قابلیت باز شدن خودکار درب دستگاه

یکی دیگر از دلایل برای گفتن ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ داشتن قابلت باز شدن در محصولات سامسونگ است. در این قابلیت درب دستگاه بعد از اتمام کار شستشو و آب کشی ظروف باز می‌شود تا بخار آب جمع شده در داخل دستگاه خارج شود.

این قابلیت نه تنها باعث می‌شود تا بخار آب به محفظه دالی دستگاه آسیبی نرساند بلکه باعث می‌شود تا ظروف لکه نشوند و درخشندگی و تمیزی زیادی داشته باشند. درون محفظه داخلی این دستگاه‌ها یک فن قرار دارد که کار آن ایجاد یک لایه هوای پوششی روی ظروف است که به واسطه آن ظروف در ماشین ظرف‌شویی سریع‌تر خشک می‌شوند.

قابلیت شسشتوی سریع در مدت زمان تنها ۵۵ دقیقه

در اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی جدید که توسط برند سامسونگ تولید شده است، قابلیتی وجود دارد که در آن شستشوی ظروف تنها در مدت ۵۵ دقیقه انجام می‌شود. این قابلیت با عنوان Daily Cycle مشخص شده است که در آن شسشتوی ظروف در مدت زمان بسیار کمی انجام می‌شود.

البته در ماشین‌های ظرف‌شویی بوش این مدت زمان چیزی در حدود ۲۹ دقیقه است که تقریباً نیمی از این مدت زمان است. این قابلیت روی همه ماشین‌های ظرف‌شویی برند ال‌جی وجود ندارد.

ظرف‌شویی الجی و سامسونگ

نکته‌ای که باید در خصوص ماشین‌های ظرف‌شویی برند سامسونگ به آن اشاره کنیم این است که همه این دستگاه‌ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع قفسه هستند.به این ترتیب شما می‌توانید به راحتی ظروف بزرگ مثل قابلمه‌هایی که قطر دهانه آن‌ها بیشتر از ۳۰ سانتیمتر است را در این دستگاه‌ها بشوئید و تمیز کنید.

از طرفی اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی این برند که اخیراً به بازار معرفی شده‌اند دارای قابلیت‌هایی مثل اتصال به وای فای و اینترنت و همچنین امکان استفاده از تکنولوژی NFC هستند که البته این قابلیت‌ها در حال حاضر برای خریداران ایرانی چندان کاربردی نیست.

این قابلیت‌ها باعث می‌شوند تا شما بتوانید به راحتی با استفاده از گوشی تلفن همراه خود، عملکرد این ماشین‌های ظرف‌شویی را کنترل کنید.

آیا ماشین ظرفشویی الجی بهتر است یا سامسونگ؟

از آنجایی که دو برند سامسونگ و ال‌جی، دو برند کره جنوبی هستند و هر دو نیز در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می‌کنند، برای بسیاری از کاربران انتخاب محصول یکی از دو برند کار نسبتاً سختی است.به همین دلیل در این مطلب سعی شد تا همه ویژگی‌های مشترکی که در ماشین‌های ظرف‌شویی هر کدام از این دو برند وجود دارند را معرفی کنیم تا شما به عنوان خریدار بتوانید با مقایسه امکاناتی که روی این دستگاه‌ها وجود دارد، به راحتی کالای مورد نیاز خود را خریداری کنید. همچنین معایب ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ هم برایتان گفته شد تا انتخاب هوشمندانه‌تری را تجربه کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از مزایا و معایب آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

دلایل روشن نشدن ظرفشویی الجی چیست؟

وجود مشکل در سلکتور، رله، سوئیچ قفل درب، فیوز، تایمر و محل اتصال دستگاه به ۲ شاخه برق از مواردی است که باعث می شود دستگاه شما روشن نشود.

چرا قرص در ماشین ظرفشویی سامسونگ حل نمی شود؟

قرص یا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی، توسط قطعه ای به نام دیسپنسر رقیق می شود. اگر دیسپنسر صابون درست کار نکند، قرص در دستگاه باز یا حل نمی شود. چون درب بازکن مواد شوینده در این شرایط از کار می افتد و قرص بسته می ماند.
عوامل دیگری همچون غرق شدن قفسه، قطع شدن چرخه، کیفیت پایین مواد شستشو و خرابی کلید سوئیچ هم مانع از حل شدن قرص در ماشین ظرفشویی می شوند. با برطرف کردن هرکدام از این ایرادها، مشکل رفع شده و قرص به راحتی ماشین حل می شود.

پیشنهاد ما به شما

مقایسه ماشین لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی + مزایا و معایب ماشین لباسشویی LG

معمولا افراد چه قبل از خرید و در زمان جستجو ویا هنگام خرید و مراجعه …

دیدگاهتان را بنویسید