دوشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۳
خرید ماشین لباسشویی

هنگام خرید ماشین لباسشویی به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ + معرفی قسمت‌های مختلف دستگاه در راهنمای خرید ماشین لباسشویی

شستن لباس‌های کثیف با دست جزء کارهای سخت خانه به حساب می‌آید. داشتن یک ماشین لباسشویی می‌تواند شست‌و‌شوی لباس‌ها را راحت کرده و بار سنگینی را از دوش شما بردارد. با استفاده از راهنمای خرید ماشین لباسشویی و انتخاب یک دستگاه مناسب، می‌توانید از فرآیند شست‌و‌شوی چندگانه و خشک‌کن بهره‌مند شوید. بهترین ماشین‌های لباسشویی در طی آزمایشات متعددی سربلند بیرون آمده و به بازار عرضه شده‌اند. این آزمایشات، ماشین لباسشویی را از دید هزینه خرید، صرفه جویی در وقت و همچنین میزان مصرف انرژی مورد بررسی قرار داده و درنهایت محصولی باکیفیت وارد بازار شده است. در راهنمای خرید ماشین لباسشویی قصد داریم با بیان نکات لازم، خرید بهترین ماشین لباسشویی با توجه به بودجه و انتظارات شما را بیان کنیم.


فهرست مطالب


راهنمای خرید لباسشویی

ماشین لباسشویی چی بخریم؟ ظرفیت لباسشویی چقدر باشد؟ لباسشویی سامسونگ بخریم یا ال جی؟ اینکه چه ماشین لباسشویی بخریم وابسته به فاکتورهای بسیاری است. اگر قصد خرید لباسشویی را دارید توصیه می کنیم پیش از خرید چند نکته را مد نظر قرار دهید. این راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا انتخاب صحیح تری هنگام خرید این دستگاه داشته باشید.

نیاز خانواده

با در نظر گرفتن شرایط و نیاز خانواده انتخاب شما از صدها مدل محدود به ده ها مدل خواهد شد. با این امر انتخاب تان راحت تر می شود. به طور مثال در گام اول به نیاز اعضای خانواده توجه کنید.آیا شما یک زوج  بدون فرزند هستید؟ و یا یک خانواده پرجمعیت؟ تمامی این موارد بر روی نیاز شما تاثیر گذار خواهند بود. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید. آیا جز افرادی هستید که علاوه بر لباس های خانگی عادت به شستن موارد دیگری چون ملحفه، پتو و غیره دارید؟

اگر خانواده شما پر جمعیت است و ترجیح می دهید لباسشویی خود را یک روز در میان روشن کنید ظرفیت های متوسط گزینه بهتری هستند. در این حالت نیازی به پر شدن مخزن نخواهید داشت. البته ظرفیت این تجهیزات آنقدر ها هم مسئله کلیدی نیست چرا که شما می‌ توانید لباس هایی با متریال مختلف را جداگانه بشویید. اما این را بدانید که این فاکتور بر روی زمان انجام عملیات و همچنین مصرف برق تاثیر گذار خواهد بود.

انواع لباسشویی

۱ – ماشین لباسشویی درب از جلو (اتوماتیک) 2 –  ماشین لباسشویی درب از بالا (پورتابل) 3-  ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو) حال به بررسی دقیق‌تر این لباسشویی ها می‌پردازیم:  

۱ – ماشین لباسشویی درب از جلو

لباسشویی‌های درب از جلو طرفداران زیادی دارد و در دهه اخیر مورد استقبال خریداران قرار گرفته است . این لباسشویی‌ها نسبت به لباسشویی‌های درب از بالا  مصرف انرژی کمتری دارند و با مواد شستشویی کمتری به صورت بهینه و با بازدهی بالاتر شستشو را انجام می دهند. در این نوع کلیدهای کاربردی در پنل جلوی دستگاه قرار دارند و به صورت راحتتری در دسترس است. دیگ این لباسشویی‌ها به صورت افقی قرار گرفته که باعث می‌شود مصرف آب کمتری داشته باشد و با چرخش آرامی به شستشوی لباس‌ها بپردازد.

ماشین لباسشویی درب از جلو

خشک کن لباسشویی‌های درب از جلو دارای سرعت ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، ۱۶۰۰ دور در دقیقه را شامل شده و در پایان می‌توان گفت از مزایای این لباسشویی‌ها به مصرف آب و انرژی کمتر ، صدای کمتر این ماشین ها و مصرف بهینه از مواد شوینده اشاره کرد و از معایب آن تفاوت قیمت بالاتری که نسبت به بقیه لباسشویی ها دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

حتما بخوانید  بهترین راهنمای خرید یخچال فریزر + معرفی فناوری‌های جدید و به‌روز یخچال‌ها

۲ –  ماشین لباسشویی درب از بالا

ماشین های لباسشویی درب از بالا یا پورتابل از نوع دیگر لباسشوییها هستند . این لباسشویی ها درب آنها از سمت بالا بوده و پنل کلیدهای کاربردی نیز در بالای آن قرار دارد . از مزایای این لباسشویی می توان به قیمت کمتر آن نسبت به دیگر لباسشویی‌ها اشاره نمود. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که بعضی از ماشین‌های لباسشویی درب از بالا از نوع HE هستند که به معنی بازدهی بالای این دستگاه‌ها است. این مدل‌ها فاقد همزن بوده و از حرکت‌دهنده برای چرخاندن البسه استفاده می‌کنند. در این دستگاه‌ها از چرخش به جای پیچاندن لباس برای تمیزکردن  آن استفاده می‌شود و خروجی کار بسیار مشابه دستگاه‌های درب از جلو خواهد بود.

  ماشین لباسشویی درب از بالا

از مزایای این لباسشویی می‌توان به قیمت کمتر آن نسبت به دیگر لباسشویی‌ها و برای در آوردن لباس شما نیاز به خم شدن ندارید ، اشاره کرد و اگر شما از مدل‌های با بازدهی بالا خریداری کنید می‌توانید آب و انرژی کمتری را نسبت به لباسشویی‌های همزن دار مصرف کنید . هرچند مدل‌های درب از بالا به دلیل آسان بودن ورود و خروج لباس ها ممکن است برای افراد مسن گزینه‌ی بهتری باشند ، اما برخی از این مدل‌ها دارای محفظه‌های عمیق تری هستند که خارج کردن لباس از آن به مراتب سختتر از مدل‌های درب از جلو است . از طرفی مدل‌های HE ممکن است آب کمتری مصرف کنند، اما اولا به پودرهای رختشویی مخصوص نیاز دارند و ثانیاً اگر دستگاه تشخیص دهد که لباس به اندازه‌ی کافی تمیز نشده است، آبکشی مجدد صورت می گیرد که در این صورت کاهشی در مصرف آب اتفاق نخواهد افتاد.  

۳-  ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن

این مدل از لباسشویی‌ها از روش معلق بودن برای شستشوی البسه استفاده می کنند. در این نوع به دلیل محدویت در ظرفیت ، آب کمتری مصرف شده و به علت سرعت بالای چرخیدن آنها از مواد شوینده استفاده بهینه‌تری خواهند کرد و کف کمتری تولید می‌کنند و می‌توان به نظر کارشناسان اهل فن این نوع را یک مدل بهینه نام برد. از معایب ماشین لباسشویی‌های دوقلو می‌توان به این نکته اشاره کرد که به دلیل سرعت بالای چرخاندن ممکن است باعث چروک شدن و به هم پیچیدن لباسها شوند.

 درب از بالا به همراه خشک کن

اما مزایای ماشین لباسشویی های دوقلو ظرفیت بالای آنهاست که تا حجمی در حدود ۹ کیلوگرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و از دیگر مزایای آن نیز می‌توان به خشک کن سرعت بالای آن اشاره کرد که باعث می‌شود زمان خشک شدن بسیار کاهش یابد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

اصلی یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی

یکی از موارد بسیار مهمی که هنگام خرید لباسشویی باید مورد توجه قرار گیرد اصل یا تقلبی بودن آن است. توجه داشته باشید که لباسشویی های با عناوین سفارش عربستان، سفارش اروپا، های کپی و  غیره فیک و تقلبی بوده و اشاره به اصل نبودن دارند. لباسشویی های اصل در مقایسه با نمونه های تقلبی عملکرد بهتر، بازدهی بیشتر، طول عمر بهتر و مصرف انرژی کمتری دارند.

حتما بخوانید  بهترین اسکوترهای شیائومی 1402

برای تشخیص لباسشویی اصل از تقلبی به مواردی که در این بخش اشاره می شود توجه داشته باشید:

آسان ترین روشی که از طریق آن می توان اصل بودن لباسشویی را تشخیص دهید بررسی شماره مدل لباسشویی و جستجو در اینترنت است. در صورت اصل بودن لباسشویی هنگام جستجو شماره مدل در اینترنت سایت معتبر شرکت تولید کننده برای شما نمایش داده می شود. در غیر این صورت سایت های فرعی نمایش داده می شود.

علاوه بر این تصویر لباسشویی در سایت بایستی با مدلی که قصد خرید آن را دارید از نظر ظاهری از قبیل نوع درب، نمایشگر، دکمه ها، صفحه کاربری، جاپودری و غیره یکی باشد. اگر این تصاویر با هم متفاوت باشد به احتمال زیاد لباسشویی تقلبی است.

ظرفیت لباسشویی 

ظرفیت لباسشویی یکی از موارد مهم دیگری است که هنگام خرید لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید.

 • چنانچه فردی مجرد می باشید و یا زوجی هستید که به تازگی ازدواج کرده اید، ظرفیت ۶ کیلویی برای شما به صرفه تر است. با چنین ظرفیتی میتوانید یک ملحفه+ دو شلوار + دو تیشرت + دو حوله با سایز کم + دو روبالشی را درون مخزن جای دهید.
 • چنانچه خانواده ای سه نفره می باشید، مخزن های ۷ کیلویی گزینه بهتری برای شما خواهد بود. در این صورت می‌ توانید دو روبالشی + دو حوله با سایز کم + سه شلوار + سه تیشرت + یک ملحفه را بشویید.
 • اگر خانواده شما ۴ نفره می باشد، ظرفیت های ۸ کیلویی را برگزینید. با این ظرفیت می‌ توانید سه حوله با سایز کم + سه روبالشی + چهار تیشرت + سه شلوار + یک ملحفه را درون مخزن بگذارید.
 • اگر خانواده شما پنج نفر و یا بیشتر می باشد لباسشویی با ظرفیت ۱۰ کیلوگرم را خریداری کنید. می توانید شش حوله با سایز کم + شش روبالشی + سه تیشرت + سه شلوار + دو ملحفه را شست و شو دهید.

ویژگی ها و آپشن های لباسشویی 

یکی از نکات بسیار مهمی که هنگام خرید ماشین لباسشویی نباید از آن غافل شوید توجه به آپشن ها و ویژگی های لباسشویی است. اگر میخواهید لباسشویی انتخابی دارای یک ویژگی خاص مثلا (AddWash) داشته باشد هنگام خرید از وجود آن اطمینان داشته باشید چرا که این ویژگی در بسیاری از لباسشویی ها وجود ندارد.

دقت به متریال استفاده شده در لباسشویی

یکی از نکات کلیدی در ضمن انتخاب این تجهیزات این مورد است. مخزن ها ممکن است از جنس پلاستیک، استیل ضد زنگ و یا لعاب پرسلین باشند.

دقت به متریال استفاده شده

از لحاظ مقاومتی استیل نمونه بسیار خوبی است، اما از لحاظ قیمتی پلاستیک ارزان ترین نمونه می باشد. لعاب پرسلین نیز ترکیبی از استیل و شیشه است، به عبارتی حد واسطه دو نمونه پیشین می باشد.

توجه به برنامه های شستشو لباسشویی

یکی از موارد مهم دیگری که باید هنگام خرید لباسشویی مورد توجه قرار گیرد توجه به برنامه های شستشو است. لباسشویی های امروزی برنامه های شستشو متنوعی دارند که می توانید متناسب با نوع لباس (تیره یا روشن بودن، جنس پارچه، میزان تمیز یا کثیف بودن، نوع لباس و غیره) آنها را انتخاب کنید. چنین برنامه هایی به عمر بیشتر پارچه و لباسشویی کمک بسیاری می کنند.

حتما بخوانید  مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو + بررسی ویژگی جدیدترین یخچال های LG

مصرف انرژی 

میزان مصرف انرژی موضوع مهم دیگری است که هنگام خرید لباسشویی نباید از آن غافل شوید. برای بررسی این موضوع حتما به برچسب انرژی دستگاه توجه داشته باشید. برندهای خارجی لباسشویی مانند الجی و سامسونگ برچسب انرژی اتحادیه اروپا دارند که از A تا G رتبه بندی شده است. رتبه A به معنی کارایی و بهره وری هر چه بیشتر لباسشویی است.

مصرف انرژی 

توصیه می کنیم هنگام خرید لباسشویی، دستگاهی را خریداری کنید که یکی از رتب  بندی های +A++ ، A و +++A را داشته باشد.

نوع چرخش دستگاه 

امروزه چرخش لباسشویی به یکی از دو روش بدون تسمه یا با تسمه است. لباسشویی های بدون تسمه در مقایسه با نوع تسمه دار حرکت کمتری داشته و سر و صدا آن ها نیز کمتر است. همچنین از برنامه ها و آپشن های بیشتری برخوردار هستند. اما قیمت این مدل در مقایسه با مدل تسمه دار بیشتر است.

قیمت ماشین لباسشویی 

بدون شک قیمت یکی از دیگر فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید لباسشویی نباید از آن غافل شوید. مسلما هر چه هزینه و قیمت لباسشویی بیشتر شود کیفیت آن نیز بالاتر خواهد رفت. البته این بدان نیست که لباسشویی های با قیمت مناسب عملکرد خوبی نداشته باشند.

معمولا لباسشویی های قیمت بالا آپشن های بیشتری داشته و این موضوع باعث بالا رفتن قیمت در آنها می شود. اگر نیازی به آن آپشن ها ندارید می توانید از لباسشویی های قیمت مناسب استفاده کنید.

خدمات پس از فروش 

خدمات پس از فروش موضوع مهم دیگری است که هنگام خرید باید مد نظر قرار گیرد. فرض کنید شما یک دستگاه گران قیمت را خریداری کرده اید اما به صورت اتفاقی یکی از قطعات آن آسیب دیده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. اگر نمایندگی برای تعمیر مشکل ایجاد شده وجود نداشته باشد نمی توانید از دستگاه استفاده کنید و پروسه تعمیر زمانبرتر خواهد بود. بنابراین یکی از موضوعات بسیار مهمی که نباید از آن غافل شوید گارانتی و خدمات پس از فروش است.

معرفی قسمت‌های مختلف دستگاه در راهنمای خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی در اجزای متعددی طراحی، تولید و به بازار عرضه شده است. مراقبت از اجزای این وسیله، در حفظ سلامتی آن بسیار موثر بوده و طول عمر ماشین لباسشویی را افزایش می‌دهد. از آن‌جا که هر ماشین لباسشویی طراحی و ویژگی‌های خاص خود را دارد، برخی از قطعات بین دستگاه‌ها ممکن است متفاوت باشد

قسمت‌های مختلف دستگاه

. در ادامه با تک‌تک این اجزاء، شما را آشنا کرده و چالش انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی را برای شما آسان می‌کنیم.

پمپ آب:

این جز از ماشین لباسشویی باعث چرخش آب از طریق پمپ فشار شده و در دو جهت می‌چرخد. همچنین علاوه بر گردش آب در چرخه شستشو، برای تخلیه آب در طول چرخه چرخش نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

شیر کنترل ورودی آب:

این قسمت در نزدیکی محل ورودی آب قرار دارد که بسته به میزان آب مورد نیاز شست‌وشو، هنگام بارگیری لباس به طور خودکار باز و بسته می‌شود.

وان:

آیا می‌دانستید که ماشین‌های لباسشویی دو وان داخلی و خارجی دارند؟ آنچه که ما مشاهده می‌کنیم و لباس‌های چرک را درون آن قرار می‌دهیم، حاوی سوراخ‌هایی رو سطح‌ آن است که آب مورد نیاز وارد و خارج شود.

وان:

اما یک پوشش خارجی هم وجود دارد که در کنترل سرعت چرخش و راندمان آب بسیار مفید واقع شده است.

حتما بخوانید  ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + بررسی تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ 1402

همزن یا عامل چرخش:

این جزء در داخل وان ماشین لباسشویی قرار داشته و در شست‌وشوی لباس‌ها موثر است. این جزء در اکثر ماشین‌های لباسشویی کاملاً اتوماتیک بوده و به طور خودکار عمل می‌کند. همزن یا عامل چرخش، برای جابه‌جایی لباس‌ها در حین شست‌وشو طراحی شده است و همچنین به مواد شوینده اجازه کار داده و ذرات کثیفی لباس‌های شما را از بین می‌برد.

موتور ماشین لباسشویی:

عامل کار کردن و روشن شدن ماشین لباسشویی، موتور آن است. میزان سرعت چرخش، فعالیت همزن و همچنین کنترل آب ورودی از جمله وظایف این جزء است. در صورت خرابی یا سوختگی موتور ماشین لباسشویی، عملا فعالیت دیگر اجزا منحل خواهد شد.

لوله خروج آب:

آب کثیف و آلوده حاصل از شست‌وشو برای شست‌وشوی مجدد یا خشک کردن لباس‌ها، باید خارج شود. این عمل توسط یک لوله‌ که به دهانه چاه متصل است، انجام خواهد شد.

صفحه تنظیمات الکترونیک:

قسمت تنظیمات ماشین لباسشویی که توسط یک صفحه نمایش الکترونیک به نمایش درآمده است، وظیفه برنامه‌ریزی و کمک به عملکرد دستگاه را بر عهده دارد. به طور کلی این صفحه هوش مصنوعی ماشین لباسشویی بوده و فرمان‌های شما را به دیگر اجزا منتقل خواهد کرد. همچنین می‌توانید با انجام تنظیمات مورد نظر، روشن شدن ماشین لباسشویی را برای چند ساعت دیگر تنظیم کنید.

عنصر گرمایش:

برخی از لباس‌ها نیاز به شست‌وشو با آب گرم دارند. در این زمان با انجام تنظیمات لازم می‌توانید عامل گرمایش آب را روشن کرده و در شست‌وشو از آن بهره‌مند شوید.

آشنایی با نکات ایمنی در استفاده از ماشین لباسشویی

استفاده از ابزار و وسایل در آشپزخانه، لازمه توجه به نکات ایمنی و رعایت آن‌ است. در صورت استفاده درست از وسایل آشپزخانه، علاوه بر حفظ سلامتی خودتان، طول عمر وسایل را نیز افزایش خواهید داد.ماشین لباسشویی هم از این مورد مستثنی نبوده و در حین و بعد از استفاده، رعایت نکات ایمنی لذت کار شما را افزایش خواهند داد.

در ادامه‌ی راهنمای خرید ماشین لباسشویی، شما را با چند مورد از نکات ایمنی آشنا خواهیم کرد:

 • قبل از تمیز کردن، انجام تعمیر و نگهداری، دستگاه را از پریز برق جدا کرده و دکمه تنظیمات را روی گزینه خاموش، قرار دهید.
 • مطمئن شوید که جیب تمام لباس‌هایی که باید شسته شوند، خالی است. اشیاء سخت و تیز مانند سکه‌، سنجاق قفلی، میخ، پیچ یا حتی سنگ، می‌توانند صدمات جبران‌ناپذیری را به ماشین لباسشویی شما وارد کنند.
 • پس از استفاده و خارج شدن کامل آب از ماشین لباسشویی، در صورتی که به طور خودکار خاموش نمی‌شود، آن را خاموش کرده و برای چند ساعت درب را باز بگذارید.
 • قبل از باز کردن درب دستگاه برای برداشتن یا افزودن لباس، از تخلیه کامل آب درون وان ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. در صورتی که بدون توجه درب را باز کنید، آب آلوده سطح آشپزخانه شما را کثیف خواهد کرد.
 • حیوانات خانگی و کودکان ممکن است در اثر کنجکاوی وارد قسمت وان ماشین لباسشویی شوند. بهتر است قبل از استفاده از امنیت دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • در حین چرخه شست‌وشو، ممکن است درب شیشه‌ای ماشین لباسشویی بسیار داغ شود. برای حفظ سلامت، کودکان را در زمان روشن بودن ماشین لباسشویی از آن دور کنید.
 • هیچ گاه خودسرانه سعی بر تعمیر ماشین لباسشویی نداشته باشد. تعمیراتی که توسط افراد کم تجربه یا فاقد صلاحیت انجام می‌شود، ممکن است باعث آسیب بیشتر و نیاز به تعمیرات جدی‌تر دستگاه شود.
 • در صورت خرابی اتصالات برق، دوشاخه دستگاه و منبع تغذیه، برای حفظ امنیت خودتان و سلامت ماشین لباسشویی، تعمیر و تعویض را به عهده فردی با تجربه قرار دهید.
 • در صورت بروز آسیب و مشکلات و اقدام برای تعویض قطعات، از یک متخصص بهره‌مند شوید. همچنین از نصب قطعات اورجینال روی ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. قطعات بی‌کیفیت، عملکرد ماشین لباسشویی را در طولانی مدت مختل خواهند کرد.
حتما بخوانید  بررسی تفاوت سری های تلویزیون سونی + بررسی نکات مهم در هنگام خرید تلویزیون سونی

استفاده از ماشین لباسشویی:

 • اگر از سیم سیار برای برقراری اتصالات برق ماشین لباسشویی بهره می‌گیرید، بهتر است از سلامت سیم سیار اطمینان حاصل کرده و آن را از معرض رطوبت و آبخوردگی، دور نگه دارید.
 • این دستگاه برای استفاده کودکان و افراد ناتوان طراحی نشده است، در صورتی که فرد گفته شده، علاقه و اصرار زیادی در کار با این وسیله داشته باشد، باید تحت نظارت کامل شما انجام شود.
 • از عدم بازی کودکان با ماشین لباسشویی برای حفظ امنیت کودکان و همچنین حفظ سلامت دستگاه، اطمینان حاصل کنید.
 • میزان ولتاژ ورودی به دستگاه باید حفظ شود. ولتاژ زیاد یا کم، باعث می‌شود تا عملکرد موتور ماشین لباسشویی در انجام فعالیت‌ها با کاهش روبه‌رو شود و منجر به آسیب دیدن بورد و موتور شود.
 • توجه داشته باشید که مکان نصب ماشین لباسشویی مجهز به پریز برق باشد. از سیم‌کشی‌های طولانی برای برقراری اتصالات برق استفاده نکنید.
 • از مواد شوینده روغنی در شست‌وشوی لباس با ماشین لباسشویی استفاده نکنید. این مواد علاوه بر آسیب رساندن به به لباس‌های شما، عملکرد دستگاه را نیز مختل خواهد کرد.
 • ماشین را به صورت خالی به کار نیندازید.
 • پس از هر بار استفاده از دستگاه بلافاصله آن را از پریز بکشید.
 • تمامی بدنه و لوله‌های به کار برده شده در این دستگاه ضد زنگ هستند. در صورت مشاهده آثاری از زنگ‌زدگی، برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر با خدمات پس از فروش تماس گرفته یا به یک تعمیرکار خبره مراجعه کنید. به هیچ عنوان در این شرایط از ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ماشین لباسشویی آشنا شدید. همچنین از قسمت‌های مختلف دستگاه آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

برای یک خانواده ۴ نفره چه ظرفیتی از ماشین لباسشویی کافیست؟

اگر یک خانواده ۴ نفره هستید می‌توانید روی یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی حساب کنید. با این ظرفیت شما می‌توانید ۴ پیراهن، ۳ شلوار، ۳ حوله کوچک، ۳ رو بالشی و ۱ ملحفه را در هر بار شست و شو به طور همزمان بشویید.

چه سرعت خشک کنی برای ماشین لباسشویی مناسب است؟

سعی کنید دستگاهی انتخاب کنید که سرعت خشک کن زیادی داشته باشد. لباسشویی‌های ایرانی معمولا خشک کن بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دور در دقیقه دارند. ماشین لباسشویی‌های خارجی هم بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ متغیرند. البته سرعت خشک کن قابل تنظیم است.

پیشنهاد ما به شما

ظرفشویی الجی و سامسونگ

ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + بررسی تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ ۱۴۰۲

ماشین ظرفشویی الجی بهتره یا سامسونگ ؟ معایب و مزایای محصولات هر کدام از این …

دیدگاهتان را بنویسید