چهارشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۳
رفتار

بررسی و آشنایی با رفتارها و کارهای اذیت کننده و آزاردهنده متقابل در زنان و مردان در زندگی مشترک

گاهی زنان و مردان رفتارهایی از خود را شرایط مختلف نشان می دهند که موجب ناراحتی می شود و تکرار این رفتارها باعث دلزدگی و سرد شدن زندگی مشترک و خانواده می شود.تقریبا همه ما در میان دوستانمان خانم یا آقایی را می شناسیم که تحصیل کرده، جذاب و باهوش است اما در زندگی عاطفی خود هرگز موفق نبوده و با پارتنر زندگی خود همیشه مشکل داشته و دارد.مشکل این افراد اغلب خودشان هستند. آنها با اصرار ورزیدن روی رفتارهایی که چندان جالب نیست و بعضا آزاردهنده هم هستند. اگر این افراد بدانند که کدام ویژگی های رفتاری یا اخلاقی آنها سبب تنها ماندنشان شده، احتمالا زندگی شادتر و رابطه سالم تری را تجربه خواهند کرد.


فهرست مطالب


رفتارهای زنانه آزاردهنده برای مردها چیست؟

این رفتارهای زنانه برای مردان بسیار آزادهنده است و موجب سردی و دوری در رابطه می شود.

۱- نشان ندادن عشق با رفتار

برخی زنان عشقشان را نشان نمی دهند در صورتی که عشق از نظر مردان احترام گذاشتن زن به او و نشان دادن مراتب علاقه مندی اش است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله معایب اختلاف طبقاتی را بخوانید.

۲- اهمیت ندادن به ظاهر

مردان اغلب جذب زنان خوش پوش و خوش رو و خوش اندام می شوند و زنانی را دوست ندارند که بدلباس و عبوس هستند و بعد از ازدواج دست از خود کشیده و به ظاهر خود اهمیتی نمی دهند. اما زیاده روی در آرایش، پوشیدن لباس های زننده، استفاده از ناخن یا مژه مصنوعی و… برای مردان قابل قبول نیست.

۳- داشتن رفتار انتظارات زیاد

انتظارات یک طرفه برای هیچ کسی قابل تحمل نیست. برخی از زنان هر نوع انتظاری از مرد دارند و خودشان در مقابل هیچ کاری برای او نمی کنند. مردان این خصوصیات خانم ها را دوست ندارند.

۴- رویاپردازی

مردان زنانی را دوست دارند که منطقی فکر کرده و احساسی عمل نمی کنند. آنها از زنان رویاپرداز که برای آینده برنامه ریزی منطقی ندارند، دوری می کنند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله خوش گذرانی با خانواده را بخوانید.

حتما بخوانید  چرا خوردن در اواخر شب باعث چاقی می شود؟

۵- استقلال بیش از حد

مردها دوست دارند دیده و شنیده شوند و گاهی همسرشان به آنها تکیه کند تا قوی به نظر برسند و از او محافظت کنند. استقلال و قوی بودن زنان همیشه هم برای مردان جذاب نیست و رفتار زنانی همه کارهایشان را خودشان انجام می دهند برای مردان چندان خوشایند نیست.

۶- حرف زدن بیش از حد

اگر همسرتان از شما چیزی پرسید لازم نیست که مفصلا توضیحاتی را بیان کنید بلکه بهتر است، پاسخی کوتاه دهید. باور کنید همسرتان دوست دارد با شما صحبت کند اما از شنیدن سخنرانی بیش از حد و پر جزییات شما درباره سوژه های مختلف بیزار است.

رفتار اذیت کننده

۷-رفتار استفاده از جنسیت به عنوان سلاح

اگر هنگام مبارزه و جبهه گرفتن در برابر مردان از جنسیت خود به عنوان سلاح استفاده می کنید باید بدانید با این کارتان همسرتان را از خود دور خواهید نمود.

۸- داشتن رفتار بدگویی در جمع

مردان دوست دارند که همسرشان او را تحسین و تمجید کند و اگر همسرشان در جمع دوستان یا خانواده او بدگویی او را نماید، از او بیزار خواهند شد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اهمیت شغل در زندگی خانوادگی و اجتماعی را بخوانید.خانم ها باید بدانند که زندگی خصوصیشان به کسی ربطی ندارد و نباید در مورد همسرشان غیبت و بدگویی کنند زیرا اولین چیزی که به ذهن آنها می رسد این است که شما چقدر نادانید که با مردی زندگی می کنید که رفتارهایش را نمی پسندید.

۹- رفتار بزور بردن مردان به خرید

زنان دوست دارند همیشه به خرید بروند. آنها از خرید کردن و تماشای اجناس داخل مغازه لذت می برند. برخی از خانم ها ساعات زیادی را صرف خرید می کنند و دوست دارند همسر خود را از این مغازه به آن مغازه ببرند و همراه خود کنند.

۱۰- رفتار بد انتقاداز دیگران و تعریف از خود

زنان هرگز حاضر نیستند به عیوب و نقاط ضعف خویش اقرار کنند تمام مدت خود را برتر از دیگر همجنسان خود نشان می دهند واز زنان دیگر انتقاد می کنند که در اطرافشان وجود دارند تا همسرشان پی به محاسن وبرتری آنها ببرد.

حتما بخوانید  آیا با رژیم غذایی پالئو آشنایی دارید؟ روش اجداد ما برای لاغری و مبارزه با دیابت و سرطان!

۱۱- اصرار بیش از حد روی ازدواج

مردان دوست دارند زمانی با فرد مقابلشان ازدواج کنند که به شناخت کافی رسیده باشند. آنها از زنانی که از همان قرار اول دنبال ازدواج هستند و همه فکر و ذهنشان ازدواج است، بیزار هستند.

رفتارهای آزار دهنده مردان کدامند؟

بیشتر زنان درباره مرد ایده آل خود خیال بافی می کنند اما باید بدانند که حتی یک مرد ایده آل هم کم و کاستی هایی دارد. من با رجوع به خانم ها و پرس و جو از آنها به این نتیجه رسیدم که تقریبا تمام مردها عاداتی مشابه و آزاردهنده دارند. اگر فکر می کنید که به سادگی می توانید رفتار مرد مورد علاقه خود را تغییر دهید، سخت در اشتباه اید. شاید بارها در اینترنت به دنبال روشی برای خلاصی از عادات بد شریک زندگی تان گشته اید، اما من به شما پیشنهاد می کنم این واقعیت را بپذیرید زیرا بی تفاوتی و بی توجهی جزو طبیعت رفتار مردها است.

زنان زیرک می دانند که گاهی باید چشم های خود را روی عادت بد همسرشان ببندند و اگر رفتاری که از او می بینند واقعا آزار دهنده است، با گفتگو آن را حل کنند. اما اگر واقعا شریک زندگی تان را دوست دارید، از نقد و سرزنش کردن او بپرهیزید. این راه به شما در برقراری رابطه ای مستحکم کمک خواهد کرد. اگر به دنبال رابطه خوب و با دوام هستید، بر صبر و دانایی خود بیافزایید.

اعتیاد به بازی های رایانه ای

نمی دانم چرا ولی امروزه بسیاری از مردان رفتاری شبیه نوجوانان دارند. آنها ساعت ها روبه روی مانیتور می نشینند و خودشان را با بازی های رایانه ای سرگرم می کنند طوری که رفتار آنها موجب آزار تمام اعضای خانوده می شود. به نظر من این افراد در دنیای مجازی خود زندگی می کنند.آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا افراد پس از یک روز سخت کاری، به بازی های رایانه ای پناه می برند؟ یکی از دوستانم در این باره به من گفت: «بازی استرس را دور می کند». اما متاسفانه آنها هنوز درک نکرده اند که برای این کار پیر شده اند. اگر می خواهید از این عادت همسرتان رها شوید، سعی کنید با بهترین روش حواس او را پرت کنید تا از دنیای مجازی خود بیرون بیاید. به عنوان مثال ورزشی گروهی انجام دهید یا روی فعالیت های مورد علاقه او تمرکز کنید.

حتما بخوانید  محدودیت کالری شما را بیشتر چاق می کند! برای کاهش وزن چه کنیم؟

پنهان کردن احساسات درونی

برخلاف زنان، بیان احساسات درونی برای مردان دشوار است. آنها به دنبال شانه ای برای گریه کردن نمی گردند و هیچ گاه راز دل شان را پیش دیگران فاش نمی کنند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ارزش های خانواده را بخوانید.متاسفانه از نظر آنها بیان احساسات نشانه ضعف است و از طرف دیگر اعتقاد دارند که پنهان نمودن آنها بهترین راه برای محافظت از خود و اجتناب از مشکلات است در صورتی که این رفتار برای زنان بسیار آزار دهنده است زیرا هیچ درکی از آن ندارند.

رفتار

ثابت شده زنان نسبت به مردان طول عمر بیشتری دارند زیرا احساسات مثبت و منفی خود را بروز می دهند. به همسر خود بگویید که پنهان کردن احساسات می تواند برای سلامت ذهن و بدن مضر باشد در حالی که بیان شان بسیار لذت بخش است.

پوشیدن هر روز یک دست لباس مشابه

مردها پیچیده و عجیب هستند و باید اعتراف کنم که خرید کردن در عادات مورد علاقه آنها نمی گنجد. آنها تمایلی به تغییر لباس های کمد خود ندارند زیرا معتقدند که یک جفت کفش، دو جفت شلوار و چند عدد تیشرت برای این که زیبا به نظر برسند، کافی است. اما زنان بر خلاف آنها عمل می کنند. آنها دوست دارند به همسرشان بقبولانند که خرید کردن بسیار لذت بخش است. تنها راه این است که شما خود برای خرید لباس همسرتان اقدام کنید. تنها در این صورت او از پوشیدن یک دست لباس مشابه دست بر می دارد.

بی توجهی در رفتار مردان

بی توجهی یکی از آزاردهنده ترین رفتار مردان است. تحقیقات نشان داده که مردان زیادی به بیماری فراموشی مبتلا هستند. این طور به نظر می رسد که آنها در جهان دیگری سیر می کنند طوری که نمی توانند چیزهایی که برای زنان اهمیت دارد مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و غیره را به خاطر بسپارند. البته زنان باید بدانند که عوامل مختلفی از جمله افسردگی، استرس، فشار کار و عصبانیت بر حافظه آنها تاثیر منفی می گذارد. زنان عاقل در این مواقع، از قبل همسر خود را آگاه می کنند. آنها باید بدانند که این رفتار نشانه بی تفاوتی نیست بلکه جزوی از طبیعت مردان است.

حتما بخوانید  میوه های لاغر کننده که باعث کاهش وزن می شوند، از این به بعد در انتخاب میوه ها دقت کنید

آنها معتقدند زنان بدترین رانندگان هستند

متاسفانه تمام مردان فکر می کنند که رانندگی زنان خطرناک است. یک بار من از همسرم دلیل این طرز فکر را پرسیدم و او در جواب گفت: «حتی پیش از زمانی که مردها به این نتیجه برسند، دانشمندان کشف کردند که باید مراقب رانندگی زنانی که پشت فرمان نشسته اند، باشیم.» اما من واقعا با این جمله مخالفم. به نظر من یک زن به اندازه یک مرد می توانند راننده خوبی باشد اما مردها مدام سعی دارند ثابت کنند که علت تمام تصادفات، زنان هستند. در واقع این زنان هستند که می توانند حتی در بدترین شرایط از تصادف جلوگیری کنند.

بررسی رفتارهایی که در زندگی مشترک که باعث دعوا می شود

داشتن رفتار حسادت ورزی

حسادت ورزی از رفتارهای زنانه بسیار ناپسند است. بسیاری از زنان با شنیدن نام یک زن دیگر از دهان مردان دچار حسادت های شدید و سوء تفاهم می شوند و همین باعث می شود که مردان به دروغگویی متوسل گردند.

وابستگی بیش از حد

مردان ، زنانی را دوست دارند که بیش از حد وابسته نبوده و به همسرشان نمی چسبند. آنها معمولاً از زنانی خوششان می آید که مقاوم و سرسخت هستند و استقلال ویژه ای در زندگی برای خود دارند و از زنانی که دائما انتظار دارند همسر شان تمام توجهش را به آنها معطوف کند، آنها را تر و خشک کند، بیزار هستند.

گریه زیاد زنان

مردان قبول دارند که زنان موجوداتی حساس، زودرنج و دل نازک هستند، اما تحمل ندارند که همسرشان به خاطر موضوعات پیش پا افتاده و بر سر هر موضوع جزیی اشک بریزند.

کریه کردن

اگر همسر آنها دائما بر سر موضوعاتی مانند تماشای یک فیلم سوزناک، شکستن یک ناخن یا حالت نگرفتن موها و … گریه کند، آنها به اشک ریختن او توجه ای نخواهند کرد و نسبت به آن بی تفاوت می شوند.

حتما بخوانید  چگونه مشکل جرم چای ساز را برطرف کنیم

رفتار بدکم صبر و تحمل بودن

مردان دوست دارند همسرشان همراهانی صبور، شکیبا، پرطاقت و مستحکم باشند و در سختی ها و مشکلات بدون غر زدن آنها را همراهی نمایند. آنها از زنانی که کم صبر و تحمل هستند ، بدشان می آید.

پرسیدن سوال برای پی بردن به عمق ذهن مردان

مردان از زنانی که دائما با پرسیدن سوالات تکراری می خواهند پی به احساس آنها ببرند، بیزارند.را بشنوند و به آن پاسخ دهند.

کنجکاوی فراوان

برخی از زنان بسیار کنجکاوند و برای همسرشان حریم خصوصی قائل نیستند و به حریم خصوصی مردان تجاوز می کنند. این رفتار خانم ها بسیار روی اعصاب مردان است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با رفتار های آزاردهنده زنان و مردان در زندگی آشنا شدید.همچنین از تاثیرات منفی آنها در زندگی آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا باید علایق همسر را بشناسیم ؟

شناخت همسر و علایق او منجر به داشتن روابط طولانی تر و پایدار تر می شود که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است .

رفتار خانواده چیست؟

رفتار خانواده درمانی (FBT) یک درمان رفتاری است که با هدف کاهش مصرف مواد مخدر و الکل در بزرگسالان و جوانان همراه با درمان رفتارهای مشکلی زا مشترک مانند افسردگی، اختلاف نظر خانوادگی، حضور در مدرسه و کار و انجام مشکلات در جوانان انجام می شود.

پیشنهاد ما به شما

تفاوت‌های علائم اولیه بارداری و پریود و نحوه تشخیص هرکدام

“دارم پریود میشم یا حامله‌ام؟” این پرسشی است که بسیاری از خانم‌ها گاهی حتی ماهیانه …

دیدگاهتان را بنویسید