دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

مقایسه ماشین لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی + مزایا و معایب ماشین لباسشویی LG

معمولا افراد چه قبل از خرید و در زمان جستجو ویا هنگام خرید و مراجعه به فروشگاه‌های لوازم‌خانگی، به دنبال محصولات برند و شناخته شده هستند و حتما اسم دو برند سامسونگ و الجی در این بین زیاد به گوش شما خواهد ‌رسید. در این مطلب قصد داریم که به بررسی و مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی و پاسخ به سوال “لباسشویی سامسونگ بهتره یا ال جی؟” بپردازیم.


فهرست مطالب


معرفی انواع مدل‌های ماشین لباسشویی

در دوره حاضر به دلیل مشغله زیاد افراد و همچنین کمبود زمان نیاز به وجود ماشین لباسشویی بیشتر حس می‌شود و امکان شستشو لباس‌ها با دست امکان‌پذیر نیست.
با آشنا شدن با انواع مدل‌های ماشین لباسشویی می‌توانید خرید بهتر و منطبق با نیاز خود داشته باشید.

 • لباسشویی‌های سطلی: این نوع لباسشویی‌ها دارای یک مخزن هستند که برای شست و شو لباس به کار برده می شوند.
 • لباسشویی‌های دو قلو: این نوع لباسشویی دارای دو مخزن بوده یکی برای شست و شو و دیگری برای خشک کردن لباس ها
 • لباسشویی‌های تمام اتوماتیک: لباسشویی هایی هستند با امکانات مدرن و پیشرفته که شما با این نوع از لباسشویی‌ها امکانات جدیدی رامی‌توانید تجربه کنید.
لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی

مهمترین فاکتورها در انتخاب ماشین لباسشویی مناسب چیست؟

در زمان خرید یک لباسشویی جدید، شما نیاز دارید که ماشین لباسشویی انتخاب کنید که منطبق بر معیارها و نیازهای شما باشد، دانستن یکسری فاکتورها شما را در تصمیم‌گیری خرید و داشتن خرید آگاهانه کمک میکند. البته برای کسب الطاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

 • ظرفیت:
  ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت‌های گوناگونی هستند.در رابطه با ظرقیت لباسشویی بستگی به اعضای خانواده شما دارد،که در هنگام خرید حتما به تعداد نفرات توجه کنید.ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت های ۵،۷ و یا ۱۴ کیلویی هستند و در واقع دارای ظرفیت مشخصی هستند و با توجه به میزان استفاده شما باید بهترین ظرفیت را انتخاب کنید.
 • کم صدا بودن:
  در هنگام خرید باید این موضوع را در نظر بگیرید که دستگاهی که انتخاب می‌کنید لازم است علاوه بر قدرت و ویژگی های مناسب دارای صدای کمی باشد و همچنین لرزش نداشته باشد.
 • کم مصرف بودن انرژی و آب:
  به این نکته توجه کنید که هنگام خرید، ماشین لباس‌شویی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن امکانات، مصرف انرژی و آب کمی داشته باشد. این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه های جانبی شما خواهد شد.
حتما بخوانید  بهترین راهنمای خرید یخچال فریزر + معرفی فناوری‌های جدید و به‌روز یخچال‌ها

بررسی تفاوت های لباسشویی ال جی و سامسونگ

چنانچه اکنون در هنگام خرید،بین دو برند سامسونگ و ال‌جی دچار شک و تردید شدید با ما همراه باشید تا با تفاوت‌ها و قابلیت‌های هر کدام آشنا شویم.

۱. مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی در عملکرد شستشو

یکی از قسمت‌های مهم در مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی عملکرد شستشو و تمیزکردن می‌باشد. با اینکه داشتن برنامه های شست و شو متنوع و حالت های مختلف شست و شو یکی از مزایای لباسشویی به حساب می آیند اما قبل از خرید به این نکته توجه کنید که تا چه حدی به این امکانات نیازدارید.

عملکرد شستشوی لباسشویی ال جی

لباسشویی های ال جی در طی شستشو از ۶ حرکت که به ۶motion معروف است، فرایند شستشوی لباس ها را انجام میدهد این شش حرکت به شرح ذیل میباشد:

 • پله ای (stepping): به بالا و پایین پرتاب شدن لباس در داخل دیگ ماشین لباسشویی، این حرکت از چزوک شدن لباس ها جلوگیری میکتد.
 • آبکشی (filtration): چسبیدن لباس ها به دیگ در اثر سرعت بالای چرخش لباسشویی، این حرکت سبب نفوذ کامل آب و مواد شوینده به لباس ها میشود.
 • پیچشی (swing): نوعی از شستشو با ایجاد کمترین صدای ممکن.
 • غلتاندن (rolling): نوع معمولی از شستشو که در تمام دستگاه های لباسشویی انجام میشود. در صورت استفاده از این مدل شستشو از کارایی سایر مدل ها بی بهره میمانید.
 • ساییدن (scrub): حرکت دادن لباس ها با سرعت زیاد به چپ و راست و انجام لکه زدایی
 • تاب دادن tumble): حرکت تاب دادن به نوعی شبیه ساز عمل شستشوی دستی است. این مدل شستشو مناسب لباس های حساس است.
حتما بخوانید  راهنمای کامل انتخاب دستگاه تصفیه هوا + بررسی و مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

علاوه بر مجهز بودن به فناوری ۶Motion، لباسشویی‌های ال‌جی به فناوری بخار نیز مجهز هستند. فناوری بخار، به شما  در فرایند شستشوی بهداشتی تر لباس‌ها کمک می‌کند.

لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی

هنگام استفاده از این قابلیت، بخار به عمق لباس‌ها نفوذ پیدا می‌کند و لکه‌های سر سخت بر روی لباس‌های شما را به آسانی لکه زدایی می کند، بدون آنکه کوچک ترین آسیبی به لباس شما وارد کند. هرگونه ایراد در برنامه شستشوی دستگاه به شکل ارور لباسشویی ال جی ظاهر میشود.

فناوری TurboWash:

ال جی برای سرعت بخشیدن به شستشو لباس‌ها در طی فرایند شستشو، از فناوری TurboWash بهره می برد.استفاده این فناوری‌ به کاهش زمان شستشو و صرفه جویی در مصرف انرژی کمک و مدت زمان شستشوی یک بار، تا ۳۰ دقیقه کاهش می یابد.علاوه براین لباسشویی‌های ال‌جی برنامه‌های شستشوی مختلفی دارند،که شامل برنامه های، شستشوی لباس های سفید، شستسوی عادی، شستشوی لباس های رنگی، شستشوی شدید، شستشوی سریع و شستشوی لباس های پشمی می‌شود.

عملکرد شستشوی لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی ساسمونگ برای شستشوی لباس ها از قابلیت power foam استفاده میکند با استفاده از این قابلیت لباس ها با بالاترین سرعت شسته میشوند. این قابلیت در حل شدن درست مواد شوینده در آب بسیار تاثیرگذار است. البته برای کسب الطاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی

از دیگر ویژگی های مهم و قابل توجه لباسشویی سامسونگ استفاده از قابلیت super speed برای شستشوی سریع لباس ها است. فناوری super speed از جت ها برای پاشیدن و رساندن موارد شوینده به لباس ها و از آب گرم برای آبکشی آنها استفاده میکند. با استفاده از این قابلیت شما میتوانید مدت زمان شستشو را بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید.

۲. مصرف انرژی

امروزه مصرف انرژی ماشین‌های لباسشویی یک اولویت در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی است. و میزان استفاده از منابع آب و برق برای تولیدکننده‌ ها نیز اهمیت دارد.لباسشویی‌های ال‌جی به سیستم Steam Direct Drive مجهز هستند که تا ۲۱درصد، در مصرف انرژی آب و برق صرفه جویی می کنند.

حتما بخوانید  مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو + بررسی ویژگی جدیدترین یخچال های LG

لباسشویی های سامسونگ برای شستشوی هر چرخه به حدود ۵۰ لیتر آب نیاز دارد. با این حال هر دو برند لباسشویی سامسونگ و ال‌جی برچسب Energy Star را دارا هستند و از تکنولوژی‌های صرفه جویی انرژی استفاده می‌کنند.

۳. قابلیت اضافه کردن لباس های فراموش شده

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی چشمتان به لباس یا پارچه ای بیفتد که فراموش کرده‌باشید آن را در ماشین لباسشویی بیندازید.اضافه کردن لباس‌های فراموش شده به چرخه شستشو یکی از قابلیت‌های جذابی است که لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ به آن مجهز هستند.

در لباسشویی سامسونگ با وجود تراشه‌ای بر روی درب، این امکان را فراهم‌شده که بدونِ متوقف کردن چرخه شستشو، لباس ها و پارچه های خود را به چرخه شستشو اضافه کنید. اما لباسشویی ال‌جی برای اضافه کردن لباس‌های فراموش شده، باید چرخه شستشو را متوقف کنید و سپس لباس‌های فراموش شده خود را به آن اضافه کنید.

۴. قابلیت اتصال به تلفن همراه

یکی دیگر از جذاب‌ترین ویژگی‌های این دو برند قابلیت اتصال ماشین لباسشویی به گوشی هوشمند می‌باشد. سامسونگ یک برنامه اختصاصی طراحی کرده است که،با استفاده از این برنامه می‌توانید ماشین لباسشویی خود را کنترل کنید وبا استفاده ازاین برنامه لباس‌ها را از راه دور بشویید.

ال‌جی نیز دارای برنامه خاص خود است که با آمازون و الکسا و دستیار گوگل کار می کند و شما می‌توانید لباسشویی خود را با صدای خود کنترل کنید.

۵. خشک کردن لباس ها در لباسشویی ال جی و سامسونگ

ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از قابلیت sensor dry میزان رطوبت لباس ها را اندازه گرفته و لباس ها را به خوبی خشک کرده و با استفاده از قابلیت wrinkle care از چروک شدن لباس جلوگیری میکند.. ماشین لباسشویی سامسونگ نیز با استفاده از تکنولو/زی ها و قابلیت های خلاقانه طراحی شده روی دستگاه پس از شستشوی کامل لباس ها رطوبت آنها را گرفته و لباس ها را کاملا خشک میکند.

حتما بخوانید  بهترین اسکوترهای شیائومی 1402

۶. کنترل صدا در لباسشویی ال جی و سامسونگ

از جمله مواردی که در پاسخ به سوال “لباسشویی سامسونگ بهتره یا ال جی” مورد توجه قرار میگیرد میزان صدا و لرزش تولید شده در لباسشویی های ال جی و سامسونگ است. ال جی نسل جدید لباسشویی های خود را بدون تسمه و با قابلیت ضد لرزش تولید میکند.

لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی

در طرف دیگر سامسونگ با استفاده از فناوری VRT PLUS سرعت بالای درام را کنترل و لرزش و صدای دستگاه را تا ۴۰ درصد نسبت به سایر ماشین لباسشویی های این برند کاهش داده است. البته برای کسب الطاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

با افزایش رقابت در بازار، سازندگان شروع به اضافه کردن ویژگی های جدید به تجهیزات خود کردند و ویژگی های آن را از هر نظر بهبود بخشیدند. شرکت کره ای ال جی رای اولین بار ماشین لباسشویی های دایرکت درایو را تولید کرد. البته تولیدکنندگان در تبلیغات کوتاهی نکردند، بنابراین اکنون همه میدانند که این تکنیک آرام‌ تر و بی صدا تراست و لباس ها بهتر پاک می‌شود. در ادامه، مزایا و معایب این مدل را در نظر بگیرید.

مزایای خرید لباسشویی ال جی

در اینجا فهرستی از مزایا و ویژگی های مثبت از لباسشویی ال جی را برایتان آماده کرده ایم تا با نکات مثبت آن بیشتر آشنا شوید.

 • تعادل عالی در طول کار؛ تقریبا هیچ لرزشی وجود ندارد. برای اینکه دستگاه بی صدا کار کند، نیازی به خرید زیر انداز یا تراز هر لحظه ی دستگاه نیست.
 • طول عمر درایو دایرکت ال جی بیشتر است. همانطور که قطعات کمتر می لرزند، سایش موتور کاهش می یابد.
 • لباس ها را بهتر از شست و شو با ماشین های دیگر موجود در بازار بشویید، زیرا درام سریع تر می چرخد ​​و حرکات واضح تری انجام می دهد.
 • انرژی کمتری در هنگام شستشو مصرف می شود، اما تفاوت قابل توجهی نیست.
حتما بخوانید  راهنمای خرید تلویزیون LG + تلویزیون های ال جی مدل OLED چه ویژگی هایی دارند؟

معایب لباسشویی ال جی

 • قیمت بالا. البته ماشین های زیادی با همین قیمت و حتی بالاتر وجود دارد. اما در بین آنها واحدهای ارزان تری نیز وجود دارد. قیمت ال جی با دایرکت درایو حداقل دو برابر بیشتر از این مدل ها خواهد بود.
 • اگر قطعات الکترونیکی خراب شود، تعمیر آن گران تمام خواهد شد. با این حال، خرابی در چنین مدل‌ هایی خیلی زیاد نیست.
 • بلبرینگ ها به سرعت فرسوده می شوند. تشخیص آسان است: دستگاه شروع به ایجاد سر و صدای بیشتر از حد معمول می کند ، ممکن است چرخش درام متوقف شود یا یک خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر شود؛ در صورت بروز چنین خرابی لازم است بلبرینگ ها تعویض شوند.
 • احتمال خرابی موتور وجود دارد. موتور در نزدیکی درام قرار دارد، بنابراین اگر نشتی رخ دهد، ابتدا این قطعه آسیب می بیند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی آشنا شدید. همچنین از مزایا و معایب ماشین لباسشویی LG آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

از لحاظ قیمت و کیفیت، لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی و سامسونگ؟

از لحاظ قیمت مسلما برندهای کره ای ماننده ال جی و سامسونگ بصرفه تر هستند زیرا هم قیمت کمتری نسبت به رقبای آلمانی خود دارند هم هزینه تعمیرات کمتری به دنبال دارند البته قیمت لباسشویی های سامسونگ از لباسشویی های ال جی بالاتر میباشد. با تمام این ها در نظر داشته باشید اعتبار لباسشویی بوش از دیگر برندها بالاتر است.

آیا لوازم خانگی سامسونگ و ال جی یکی هستند؟

یخچال‌های ال‌جی و سامسونگ از نظر طراحی و عملکرد تقریباً یکسان هستند و آنها را به رقبای کلاسیک تبدیل می‌کند.
به همین دلیل ممکن است سخت باشد که بین این دو تمایز قائل شوید و تصمیم بگیرید کدام برند در آشپزخانه شما بهترین است.

پیشنهاد ما به شما

ظرفشویی الجی و سامسونگ

ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + بررسی تفاوت ها و مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ ۱۴۰۲

ماشین ظرفشویی الجی بهتره یا سامسونگ ؟ معایب و مزایای محصولات هر کدام از این …

دیدگاهتان را بنویسید